چرا اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی؟

یه زمانی دشمن به ما حمله کرده بود، توی همه چیز تحریم بودیم حتی سیم خاردار، توان دفاعی کشور خیلی پائین بود و دشمن همینجوری داشت شهر های ایران رو زیر پای خودش له می کرد. اقتصاد کشور در بحران شدیدی قرار داشت و از طرفی انقلاب تازه جون گرفته بود و هنوز فرهنگ درست و حسابی تو کشور جاری نشده بود.

اینجا بود که مردم با عزم ملی اومدن تو صحنه. یه عده رفتن سمت جبهه و شروع به جهاد کردند. یه عده پشت خط شروع به جهاد فرهنگی کردند. یه عده دیگه مأمور جمع آوری کمک های مردمی به جبهه شدند. در این زمان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی شکل گرفت. ولی برای مقابله با دشمن و عبور از مناطق و یا احداث سنگر ها و همچنین فکر خلاق برای طراحی نقشه عملیات نیاز به ایمان و فداکاری و فکر و اندیشه و ایثار و از خود گذشتگی و تلاش بود.

برای همین مدیریت جهادی شکل گرفت. افراد نخبه بدون پارتی و توجه به حزب و گروه ها و بازی های سیاسی انتخاب شدند و راه ها و سنگر ها و سد ها و پل ها رو با کمترین بودجه و با بهره برداری از ابزارهای موجود محیط اطرافشون احداث کردند.

چرا اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی؟

عده ای دیگه با روحیه جهادی بدون توجه به مادیات و تحرکات جناحی و حزبی نقشه های حمله و دفاع از مناطق حساس رو طرح ریزی کردند. و عده ای دیگه با از خود گذشتگی و جهاد در راه خدا سینه سپر کردند و رفتند و جلوی دشمن ایستادن.

توی اون بحران اقتصادی، فوج فوج کالا و هدایای مردمی که ناشی از عزم ملی بود بخاطر جهاد فرهنگی درست راهی جبهه ها شد و با مدیریت جهادی کشور عزیزمون توانست بر چندین کشور که در این جنگ تحمیلی شرکت کرده بودند به لطف خدا پیروز بشه.

حالا هم همون دوران تکرار شده. هم تحریم هستیم و هم اقتصاد و فرهنگ ما دچار بحران شده. مدیران ما بیشتر به فکر منافع سیاسی و حزبی و مادی خودشون هستند تا رسیدگی به مشکلات مردم و کشور. اما از عزم ملی مردم چیزی کم نشده به شرطی که مسئولین بتوانند خوب مدیرت جهادی کنند.

بنابر این برای رفع این بحران ها دوباره نیاز به اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی داریم و این است دلیل نامگذاری سال 1393 از سوی مقام معظم رهبری.

/ 42 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خادم تاشهدا

سلام وبلاگ زیبا و خوبی دارین من شما را لینک کردم ممنون میشم شما هم منو لینک کنین،با تبادل لینک موافقید؟ به وبلاگ من سر بزنید و منو از راهنمایی هاتون بهره مند کنید. یا حق www.borrhan.blogfa.com

فاطمه

سلام...با افتخار لینک شدید...وبتون عالیه...راستی این مطلب با ذکر منبع در وبم قرار دادم...شما هم به ما سر بزنید و. اگه خواستید لینک کنید.... موفق باشید... یاعلی..

بهشت کوثر

سلام پست خوبی بود با اجازه شما مطلب را در وبلاگم کپی کردم خداقوت

kosar

سلام حواسم به ای پی وهمه چی هس اما شما یه خورده فک کن یه نفر هی بیاد وبت و تو هیچ کاری نکنی وبت عالیه واقعا خوبه اگه راس میگی انقلاب دینت واست مهمه کمک کن تا همه وبا خوب شن البته که من به کمک کسی احتیاجی ندارم من با کمک خدا این وبو بنا کردم وتا آخرشم خودشو امام مهربونش کمکم میکنن اما شما اگه واستون مهم بود تا حالا چن تا نظر دادم اما یه بارم نیومدی ببینی تو وبم چه خبره...منتظرت هستم اگه لینکم میکنی بدون چون وچرا بگو لینکت کنم اگه نه هم که هیچ..لینکت نمیکنم..نه چیزی از من کم میشه نه از تو

یاقوت سرخ

یک منتقد سیاسی تو یه مصاحبه ای که باهاش شده بود می گفت: مسئله فرهنگ همیشه مد نظرحضرت آقا بوده و حتی تو شعاراشونم فرهنگ بوده اما ما دقت نمی کردیم.اما اینکه امسال اسم فرهنگ و تو شعارشون آوردن به خاطر خطاکاری های بعضی مسئولین تو عرصه فرهنگ بوده. اونم خطاهای عمدی که ناشی از غفلت هم نبوده. حضرت آقا با آوردن کلمه فرهنگ خواستن مسئولین حواسشونو جمع کنن.

کوچه74

سلام خسته نباشید انصافا خیلی توپ هستید بنده شما رو لینک کردم و منتظر لینک شما هستم منتظرم یاعلی

صالح

با سلام و خسته نباشید مطالب سا یت شما خیلی خوب می باشد. من یک وب سایت دارم با مو ضوع آشنایی با دفاع مقدس می خوا ستم از شما کمک بگیر م وبا هم همکاری داشته با شیم اگر مایل بودید به این بنده حقیر ایمیل بز ندید .

الیزابت

سلام دوست عزیز.واقعا وبلاگ زیبا و پر محتوایی دارید.بهتون تبریک میگم...واقعا شما یک مرد موفقی هستید...لبیک یا خامنه ای[قلب]

محمدامین

وبلاگ زیبایی دارید من شما رو لینک کردم و منتظرم لینکم کنید[گل] لبیک یا خامنه ای