هاشمی و اشراقی سربازان فرانسیس فوکایاما

فرانسیس فوکویاما تحلیلگر ژاپنی- آمریکایی و مطرح‌کننده تئوری جنگ آخرالزمان در کنفرانسی که در اورشلیم برگزار شد به ترسیم اندیشه سیاسی شیعه پرداخت. او در این کنفرانس که بازشناسی هویت شیعه نام داشت می گوید:
« شیعه پرنده ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست، پرنده ای است که دو بال دارد. یک بال سبز و یک بال سرخ ».این مطالب را وی در اوج پیروزی های ما در سال 1365 می گوید و ادامه می دهد:
«بال سبز این پرنده همان مهدویت و عدالت خواهی اوست چون شیعه در انتظار عدالت به سر می برد، امیدوار است و انسان امیدوار هم شکست ناپذیر است نمی توانید کسی را تسخیر کنید که مدعی است فردی خواهد آمد که در اوج ظلم و جور، دنیا را پر از عدل داد خواهد کرد».

بر اساس نظریه فوکایاما بال سبز شیعه همان فلسفه انتظار یا عدالت خواهی است. او می گوید: «بال سرخ شیعه، شهادت طلبی است که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فنا ناپذیر کرده است» شیعه با این دو بال افق پروازش خیلی بالاست و تیرهای زهراگین سیاسی، اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی، اخلاقی و ... به آن نمی رسد. آن نقطه که خیلی اهمیت دارد بعد سوم شیعه است می گوید:
 «این پرنده زرهی بنام ولایت پذیری بر تن دارد که آنها را شکست ناپذیر نموده است»

هاشمی و اشراقی سربازان فرانسیس فوکایاما

در بین کلیه مذاهب اسلامی، شیعه تنها مذهبی است که نگاهش به ولایت، فقهی است؛ یعنی فقیه می تواند ولایت داشته باشد. این نگاه، برتر از نظریه نخبگان افلاطون است. فوکایاما معتقد است:
« ولایت پذیری شیعه که بر اساس صلاحیت هم شکل می گیرد، او را تهدید ناپذیر کرده است» در توضیح فنا ناپذیری شیعه می گوید:
« شیعه با شهادت دو چندان می شود. شیعه عنصری است که هر چه او را از بین ببرند بیشتر می شود» و جنگ ایران و عراق را مثال می زند. سال 1364 می گوید:
« این ها فاو را تسخیر کردند می روند کربلا را هم بگیرند، اینجا (قدس) را هم قطعاً می گیرند». پیشنهاد می کند که با امتیاز دادن به ایران، جنگ را متوقف کنید.

وی پس از پایان دفاع مقدس، یک مهندسی معکوس برای شیعه و یک مهندسی صحیح برای خودشان نوشت. مهندسی معکوس برای شیعیان ایران این است که ابتدا ولایت فقیه را بزنید. تا این را نزنید نمی توانید به ساحت قدسی کربلا و مهدی تجاوز کنید.

پ,ن: با توجه به نظریات آقای فوکایاما به روشنی درخواهیم یافت که دشمن از هر طریقی برای ضربه زدن به ولایت فقیه و شهدا وارد میدان خواهد شد. دشمن به روشنی در یافته است برای موفقیت در این راه باید از افرادی سؤاستفاده کند که در این انقلاب بدنبال منافع خودشان هستند و از طرفی نزدیک ترین افراد و یا یکی از مقامات سطح اول انقلاب باشند. به وضوح نمی توان گفت که بیانات اخیر آقای هاشمی و خانم اشراقی با ید طولایی که در تحریف سخنان امام راحل داشته اند نوعی خیانت و بازی در زمین دشمن است اما خوب می توان دریافت که دشمن از ایشان و طرز تفکراتشان برای مهندسی معکوس و ضربه زدن به ولایت فقیه و شهدا در افکار مردم استفاده بهینه کرده است و حرف های این دنیا پرستان را به حساب طمعشان از انقلاب می گذاریم باشد که به راه راست هدایت و یا راه راست برایشان کج شود...

/ 48 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد جواد آهنگر

سلام همسنگر شرمنده که دیر سر زدم والا یک عده مثل دوستمون خودشونو زدن به خواب و کسی که خودشو میزنه بخواب هیچ وقت بیدار نمیشه یه مطلبی در مورد بیکاری جوانان نوشتم منتظرتونم

ایرانی

ارمین عزیز سلام همانطور که میبینی طرفداران مرگ بر آمریکای دروغین ونه خانواده شهدای راستین انقلاب و امام عزیز انچنان دور اقتصاد این مملکت چمبره زده اند که جواب تهدید فیلتر تو را با مسخره بازی میدهند کسانی که به راحتی به فرزند و نواده امام توهین میکنندو کسانی را که در بدترین شرایط مملکت یار امام بوده اند را هجو میکنند و به خاطر پر کردن جیبها و پورشه سوار شدن از روی بی سوادی فقط مثال فرزند نوح را بلدند من چند بار با این خادم سایبری بیگانه بحث کردم و چون دیدم کار خرابتر از این است رها کردم به قول امام اینها طرفداران زر و زور هستند

محمد حسین

سلام،دستت درد نکنه کارت حرف نداره اما مردم ما تعصب دارن ینی برا یه چیز غلط دلیل ندارن اما بازم اجرا می کنن اجرون با حضرت زهرا

مروارید حجاب

خیلی خیلی وبتن عالیه از یکی از مطالبتون استفاده کردم با ذکر منبع

بهنام

به نام خدایی که عشق را آفرید اعوذ بالله من الشیطان رجیم سلام به خادم سایبری بارها مطالب تورو خوندم و نشر دادم با ذکر منبع.به دقت زیر رو کردمکلمات و سخنانی که میگی تا مفهوم قلم تورو هر چه بیشتر درک کنم. دیدم یه سری افراد نظر میدن ولی حتی پی نوشت نخوندن به فرم جملات توجه ندارن. دیگه وقتی یه شخصی این چنین دقیق جملات یه تحلیلگر در مورد آخر زمان رو بررسی میکنه و نشر میده دقت نمیکنی یه راست حرف بی منطق خودتون میگید. لطفا تمومش کنید کلمات خورده پا و نخ نما رو تکرار نکنید. این مکالمه ها در زبان کوچه بازاری ها رواج داره نه در این جا. لطفا کسانی که مطلع نیستن ابتدا یه سرچ بزنید ببینید این آدم تحلیلگر کیه و بعد سخنان خانم اشراقی و اون حجاب و آن سانسوری بازی در فیس و همچنین مستند تهران 23 رو یه نگاهی بزنید. برای اطلاع بیشتر اطلاعیه های دفاتر مختلف اشخاص بزرگ رو سرچ کنید تا از صدق کلام این آقای خادم باخبر بشید. و من الله توفیق

اىرانى

بهنام عزىز سلام. از شما خواهش مىکنم کتاب آ قاى دکتر محسن رنانى در مورد مناقشه اتمى را مطالعه کنىد تا متوجه شوىد که اىن آ قا خادم انقلاب است ىا کارگر آ مرىکا. لطفا سرچ کنىد.

اىرانى

اونوقت بهنام مىگه چرا با بعضى ها کوچه بازارى حرف مى زنى. سواد شما در حد کوچه بازارىه. پرسش دىگر چرا از گفتگو با آ مرىکا فقط سه گروه ناراحت شدند اول شما پراىد فروشها دوم نتانىاهو و سوم وهابىون عربستان البته مردم ما انقدر فهىم هستند که ارتباط بىن شما رو بدونن که در همىن رابطه کرى براى ماست مالى قضىه رفته عربستان ( البته اگ اخبا رو گوش مى دى ) بازهم نه به تو که آ تش بىار آ مرىکا و دفتر حافظ منافع عمو نتاهو هستى بلکه به انسانهاى باشرفى که به راستى پسر اىرانى هستند کتاب دکتر رنانى رو پىشنهاد مىکنم.

اىرانى

چرا فحش مىدى تا حالا که سىنه چاک انقلاب بودى وجانت را مىدادى حالا کارت به لىچار گوىى افتاده. اما حرف جدى. هىچ مىدونى آ مرىکا تا خودکفاىى نفتى ىکسال دىگر راه ندارد وبزرگترىن کمک را در اىن راه امثال شما به او کردىد با چشمها رو بستن و دهن گشاد را باز کردن. با متشنج نگه داشتن رابطه مردم با دنىا. اىن آ خرىن سالهاىى است که نفت خاورمىانه براى غرب ا زرش دارد و ارزش اىن را داشت که آ مرىکا بعد از ىازده سپتامبر تا حالا در خاور مىانه بجنگدد. با استفاده حد اکثرى از ماسه نفتى دارد به خود کفاىى مىرسد. تو اىن چند سال قىمت نفت انقدر بالا رفت که سرماىه گزارى غرب رو انرژ ىهاى نو توجىه داشته باشه. حالا از افزاىش قىمت نفت ببىن عربها چکار کردند و ما ششصد مىلىارد دلار تو اىن چند سال رو به دست محمود عزىزتون چکار کردىم. حالا ىک سوال کوچه بازارى اگ تو ىک دشمن داشته باشى اگه زرنگ باشى پولدار شى سفره بندازى بىشتر مىسوزه ىا با لباس پاره هرروز در خونش فحش بدى نگو که اون مقصره که خدا گفته ما سر نوشت هىچ قومى رو رقم نمىزنىم مگه بدست خودش اگه شکل شما تو اىن مملکت نبود شاىد اىن همه فقر فساد تباهى بچه هاى کار و زشتى نبود. حالا هى بخند هه هه.

اىرانى

اى ى ى ى ى ى هم ولاىتى فندرسک آ بادى کوجا ا ا ا ا ا ا ىى نمرده باشى ىه خبر بده نگرانم

مرتضی

سلام اخوی این مطلبی رو که شما از فکویاما نقل کردید، صحت ندارد بنده پارسال یه مصاحبه از فکویاما دیدم که ازش سوال میشه که آیا چنین چیزی گفتید یا نه و در ادامه میگه که من هرگز چنین چیزی نگفتم ی تحقیقی راجع بهش کنید بد نیست البته من خودم هم مطمن نیستم ولی این به عنوان آخرین اظهار نظر ایشون بوده