اهانت شبکه WC به سوگواری حضرت زهرا

خبرگزاری وابسته به خانواده سلطنتی انگلیس طی یادداشتی اهانت آمیز و هتاکی به آستان حضرت فاطمه(س) برگزاری عزاداری برای دخت مکرم پیامبر اسلام(ص) را زیر سوال برد. به گزارش "محدوده" ، بی بی سی فارسی طی یادداشتی ضمن اهانت به مقدسات شیعه و هتاکی به آستان مقدس بی بی دو عالم نوشت: سالگرد درگذشت حضرت فاطمه (س) در گذشته تعطیل نبود. حتی رسانه ها الزامی برای بکارگیری عنوان "شهادت" را نداشتند.
شبکه وابسته به خانواده سلطنتی انگلیس ضمن سیاسی تلقی کردن عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) اذعان داشت: یک ماه از ایام شادمانی های نوروزی گذشته و جامعه ظرف چند هفته ناگهان به اصطلاح تغییر فاز می دهد. تاثیر این نوسانات روحی بر روان جمعی مردم چیزی نیست که بتوان نادیده گرفت.
در پایان این گزارش بی بی سی با چاپ عکسی از فردوسی که در کنار پرچمی منقش به نام حضرت عباس(ع) جای گرفته افزود: در مراسم عزاداری های فاطمی در میدان فردوسی تهران صحنه ای بود که جلب توجه می کرد. دادن پرچم سیاه با نام حضرت ابوالفضل به دست مجسمه فردوسی شاید حساب شده نبوده و شاید حتی فقط به خاطر ابتکار خودجوش یک فرد اتفاق افتاد.اما صحنه ای که خلق کرد نماد خوبی از تلاشهای دیرینه حکومت در جهت تحت الشعاع قرار دادن همه ابعاد فرهنگ ایران در زیر پرچم روایتی خاص و در حال شکل گیری از تشیع ایرانی متمایل به نظریه ولایت فقیه است.

/ 9 نظر / 52 بازدید
تازه وارد

از کی تا حالا گفتن حقایق توهین تلقی میشه؟ گنبدی؟

تازه وارد

خوشحالم که امثال تو من رو خائن خطاب بکنن.وحشتم از روزیه که مورد تایید فرقه ضاله ای چون شما قرار بگیرم.دیگه نمیام ارزش نداره وقتم رو برای امثال تو هدر بدم.اینم بگم که تو محل زندگی ما ماهواره ممنوعه....ما نه مثل شما bbc میبینیم.نه جانماز آب میکشیم.ما ظاهر و باطن یکی هستیم.حد اقل اگر خائن هم باشیم منافق نیستیم.

تازه وارد

ببین من نمیخواستم دوباره بنویسم اما یه چیزی واقعا برام بطرز وحشتناکی عجیب بود اونم اینکه تو هم من رو ابله خطاب میکنی و هم برام گل میفرستی؟؟....دوگانگی عجیبیه...و مطمئنا ختم به این مورد هم نمیشه احتمالا در تمامی زوایای فرقه تون مشهوده فقط چشم بصیرت میخواد.یه بار با خودت فکر کن شاید ما ابله نیستیم شاید این شما هستید که خرافات فکرتون رو خورده.( البته سادگیه که فکر کنیم خودتون هم حرفهاتون رو باور کنید بقول یکی از همرزمات این سفره اس که پهنه تا فرصت هست باید ازش بهره برد.حالا خودت هم خوب میدونی که آقا آقا کردنهات و جنگ نرم و جنگ شل و...یه پاداش چرب و چیلی توش هست برات.نوش جان اما بدون ماه همیشه پشت ابر نمیمونه...دوره قاجار و پهلوی تموم شد دوره شما هم سر میرسه..بقول خیام: در رسم جهان اگر وفایی بودی نوبت به تو خود نیامدی از دگران

تازه وارد

خواهش میکنم.شما هم ببخشید ما رو.[گل] من طرفدار اسراییل یا بیبیسی یا امریکا نیستم.فقط دنبال آزادیم.بای

ساره

من بخدا قصد بی احترامی ندارم. ولی دارم میمیرم از خنده ! آخه نون تو چی باشه ؟ یکی نیست که بگه بابا بخدا ما داریم هزینه می کنیم برای این جنگ شل . نونش کجا بود ؟ بابا اگه نونی داره خوب شما هم بسم الله . ببخشید جناب اسماعیلی میشه بگید مال چه فرقه ای هستین که ما خبر نداریم ؟ در ضمن این بنده خدا که داره انقدر بهت [گل] میده ایکه چیز بدی نیست. چیزی که تو وبلاگ زیاده و مفت [گل] اما محبت میاره. هزاران [گل] تقدیم شما و صاحب وبلاگ .

تازه وارد

مهم نیست که کجا اجرا میشه .مهم اینه که تو ایران آزادی باشه.چون من اینجا زندگی میکنم.

تازه وارد

ببینید آزادی شامل همه چیز میشه.یعنی شامل دین و مسلک و عقیده و بیان ومد و ظاهر و حزب و همه چیز...کجای دنیای به اندازه اینجا خفقان هست؟ کجا اینهمه سانسور خبر هست؟ کجا اینهمه به مردم دروغ میگن؟ کجا دروغی میگن احمدی روشن دانشمند هسته ای بوده و ما میفهمیم مسوول توزیع بوده...کجا میگن آب و برق مجانی میدیم و فلان و بعد قیمت خونمون رو ازمون میگیرن؟ کجا همه چیز رو وارونه تعریف میکنن؟ اگه تو امریکا جنبش وال استریت هست تو ایران هم هست ولی تو نطفه خفه شده..تو ایران به رای همه مردم احترام گذاشته شد؟ اون 13 میلیون تهرانی که به احمدی نژاد رای دادن چی میشن؟ مردم ایلام و چهار محال و...که اینقدر در فقر و محرومیت و محدودیت هستن که وقتی برای درک سیاست و حقایق ندارن برای ایران تصمیم میگیرن.سفیر ایران تو برزیل دختر بچه بلند کرد صداش درنیومد گفتن با پسر بچه شوخی کرده..احمدی نژاد وقتی به هیلاری کلینتون گفت دو کلمه هم از مادر عروس بشنویم بی ادبی نبود اما وقتی اوباما گفت همه چیز رو روی میز داریم بی ادبی شد.اون ممه رو لولو برد خیلی محترمانه بود ولی امریکاییها خیلی وقیح هستن.هواپیماهای جاسوسی امریکا دوسال تو خطوط هوایی ایران جولان میدادن

تازه وارد

چرا امریکا دشمن ماست؟ از کجا معلوم این حکومت دشمن ما نباشه؟ امریکا بعد از جنگ و انقلاب که ایران شکننده شده بود میتونست اون رو قلع و قمع بکنه.ایران تو جنگ با عراق آتش بس کرد که به ما گفتن پیروزی در دفاع مقدس. اون وقت در برابر امریکا قد علم میکرد؟ اما امریکا اون موقع حمله نکرد؟ چرا؟ چون میدید مردم حکومت ایران رو میخوان.اما حالا اگه میخواد حمله بکنه دلیلش اینه که نیروگاه فردو رو کاملا ردیابی کرده..میدونه ایران سلاح هسته ای داره.و میدونه که حکومت ایران دشمنشه و میخواد نابودش بکنه.اما هدف دومش از حمله اینه که میبینه ایرانیهایی مثل من و امثال من از این همه دروغ و استبداد دیوونه شدیم.ما چند تا از آشناهامون رفته بودن کربلا خدا شاهده که قسم میخوردن میگفتن از عراقیها پرسیدیمکه از حضور ناتو در عراق ناراضی هستید؟ خیلیهاشون گفتن نه اونها مارو نجات دادن.تمام این بمب گذاریها زیر سر مخالفان داخلیه و هیچ ارتباطی به امریکا نداره....ما که از این حکومت خیر ندیدیم بذار هر چه میخواد بشه بشه.امیدوارم که زودتر حمله کنه و خلاصمون بکنه.یا میمیریم یا آزاد میشیم.

تازه وارد

لطف داری منم برات آرزوی موفقیت میکنم.امیدوارم که در اون دنیا که زندگی اصلی اونجا برقراره به رستگاری برسیم.به این یکی ایمان صد در صد دارم.و اما خفت و خواری ما بخاطر امسال محمد رضا پهلوی و باباش بود.اون ایرانی رو تا حد سگ پایین آورده بود.اونا با ما دشمنی ندارن با دولت ما دشمن هستن.همونطور که دولت ما به خون دولت اونها تشنه هست.من هیچ وقت دنباله رو نبودم و نیستم همیشه سعی میکنم خودم چراها رو بفهمم و طوطیوار شعار ندم.موفق باشی.[گل][گل][گل]