عملیات رسانه ‏ای افسران جوان جنگ نرم


1. سفر مهم رهبر انقلاب اسلامی به استان خراسان شمالی از روز چهارشنبه آغاز می‏شود. در شرایط حساس داخلی و منطقه‏ای و بین‏المللی کنونی، مطمئناً باید منتظر بیانات مهم ایشان باشیم.


2. تجربه سفرهای سابق رهبر انقلاب نشان داده که جریان رسانه‏ای وابسته به دشمن با برنامه‏ریزی قبلی، تمام تلاش خود را برای تأثیرگذاری منفی بر این سفرها به کار می‏بندد.


3. شبکه رسانه‏ای دشمن سعی خواهد کرد با دو تاکتیک «بایکوت» و «مسأله سازی»، استراتژی «انحراف اذهان» را پی‏گیری کرده و مانع رسیدن پیام‏های رهبری به گوش مخاطبان داخلی و بین‏المللی شود.


4. تاکتیک بایکوت: رسانه‏های دشمن تلاش می‏کنند ضمن سکوت کامل در قبال سفر و بیانات رهبر انقلاب، جوری وانمود کنند که گویا اصلاً چنین سفری انجام نشده است.


5. تاکتیک مسأله سازی: رسانه‏های دشمن تلاش می‏کنند در طول این سفر، چند موضوع کم‏اهمیت داخلی و بین‏المللی را به اندازه‏ای پررنگ کنند که اخبار سفر رهبر انقلاب را کاملاً تحت الشعاع قرار دهد.


6. مهمترین وظیفه افسران جوان جنگ نرم در فضای مجازی، در طول سفر مقام معظم رهبری، طراحی و اجرای یک عملیات همه جانبه و جهادگونه برای خنثی سازی عملیات رسانه‏ای دشمن است.


7. این جهاد رسانه‏ای با استراتژی «تمرکز اذهان» و از طریق دو تاکتیک «انتشار» و «بایکوت» پی‏گیری می‏شود و هدف نهایی آن، «رساندن پیام» رهبر انقلاب به گوش مخاطبان است.


8. تاکتیک انتشار: تمام افسران جوان جنگ نرم فعال در فضای رسانه و خصوصاً شبکه‏های اجتماعی، باید ضمن پی‏گیری دقیق اخبار دیدارهای مختلف رهبر انقلاب در این سفر، به انتشار گسترده فرازهای برجسته بیانات ایشان در فضای رسانه‏ای اقدام کنند.


9. تاکتیک بایکوت: افسران جوان جنگ نرم فعال در فضای مجازی با هوشیاری تمام، از بازنشر و دامن زدن به هر خبر حاشیه‏ای و موضوع انحرافی که موجب کم‏رنگ شدن خبرهای مربوط به این سفر در فضای رسانه می‏شود، به شدت پرهیز می‏کنند.


10. نکته مهم: دشمن در تاکتیک «مسأله سازی» گاه از غفلت و بی‏بصیرتی مسؤولان و رسانه‏های خودی سوء استفاده کرده و به گونه‏ای عمل می‏کند که در نگاه اوّل نمی‏توان تشخیص داد که مسأله انحرافی مطرح شده، در راستای «خط رسانه‏ای دشمن» است. لذا افسران هوشمند جنگ نرم در طول مدت این سفر باید حتی به اخبار رسانه‏های خودی با دیده تردید نگاه کنند و ضمن شناسایی دست دشمن در پشت صحنه جنجال‏های رسانه‏ای، بازنشر مسائل انحرافی را به طور کامل بایکوت کنند و توجه داشته باشند که در طول این سفر هیچ مسأله‏ای مهم‏تر از بیانات ولی امر مسلمین جهان نیست.

_____
اللّهمّ وفّقــــنا لمــا تُحـــبّ و تَرضی

/ 10 نظر / 30 بازدید
شکیب

ای خدا حفظت کنه آقا .

احسان برداری

با سلام و خسته نباشین ما تا جایی که از دستمون بربیاد از پیشنهاد شما استقبال و همکاریهای لازم رو در حد توان انجام میدیم .

محدثه

سلام داداش! خيلي ممنون از اطلاع رسانيت حتما به اطلاع ديگران هم ميرسونم.

یار شهید

سلام میشه از هدر سایتتون با تغییرات استفاده کرد اجازه میدید. یا علی

fa-kh

آفرین به سر باز بیدار این وظیفه همه ماست. مطلبتونو تو وبلاگم گذاشتم یاحق

این قلم و بیان مال خودته؟ همین خیلی عالیه. دشمن برا خودش یه فکرایی میکنه،افسران باهوشي مثل تو خيلي كارا ازشون برمياد.موفق باشي.

حسین

سلام همسنگر و دوست عزیزم پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم نظرسنجی ای با محوریت " حجاب را می پسندم چون..." راه اندازی کرده است با لینک زیر می توانید در این نظر سنجی شرکت کنید" http://leader-khameneie.blogfa.com/page/nazar-khahi نکته: این نظرسنجی عمومی است و هم زن و هم مرد می تواند در این نظر سنجی شرکت کند یا علی

ساقی کوثر

نوری در راه است، صدایی آشنا به گوش می‌رسد، شمیم عطر ولایت در این سرا می‌پیچد و باران رحمتی فردا بر این دیار می‌بارد، دلم بارانی است از شوق دیدارت آقا.

سید علی

سُلام.مطب شما در سایت سید علی درج شد http://sayyedali.com/index.php/archive/26-mainnews/1056-1391-07-19-14-31-50.html یا علی مدد

افسر

من امروز با وبلاگتون آشنا شدم خیلی عالی بود در صفحه ی اصلی بودم نمی دونم چرا یه دفعه دلم هوای سفر حضرت آقا رو کرد این شد که اومدم به قسمت مهر ماه تا ببینیم در اون ایام این جا چه خبرا بوده با خوندنشون تمام خاطره اون روزا دوباره برام زنده شد چه خاطراتییی چه زود گذشت من دانشجوی بجنوردم واقعا خداروشکر می کنم که در اون روزا اونجا بودم و حالا خییییییییییلی دلتنگ اون روزا جای همتون خالی بود