فریبا داوودی مهاجر:حضرت زهرا(س) الگو نیست!!!

به نقل از جام نیوز، تلویزیون دولتی "صدای آمریکا" (VOA) چهارشنبه 27اردیبهشت (May.16) با دعوت از سه فعال سیاسی فمینیست به برنامه گفتگو محور "افق" ، از آن ها خواست در مورد الگوسازی برای زنان اظهارنظر کنند. مجری این شبکه پرسید: «در حال حاضر از سوی جمهوری اسلامی گفتمانی مطرح است که در آن [حضرت] فاطمه دختر پیامبر اسلام، الگوی زن است. از منظر شما به عنوان فعال سیاسی زن، آیا دختر پیامبر اسلام الگوست؟»
 "فریبا داوودی مهاجر" مشاور پیشین دولت اصلاحات، در حالی که یک روسری را به دور گردن خود گره زده بود و با این حرکت معنادار، ماجرای کشف حجاب خود در یکی از برنامه های همین شبکه را یادآوری می کرد، گفت: «اصولاً الگوسازی که امروز صورت می گیرد، در واقع بهانه است. الگو قرار دادن دادن حضرت زهرا[س] برای زنان و حضرت علی[ع] برای مردان از طرف حکومت، بیشتر جنبه سیاسی دارد و کمتر بحث کارکردهای اخلاقی مطرح است. این به خاطر این است که حکومت جمهوری اسلامی به دنبال جلو بردن ائتلاف سلطانی خودش است.»!!
 او در پاسخ به درخواست مجری برنامه برای اظهارنظر شفاف تر، ادامه داد: «ضمن احترامی که برای عقاید و ادیان مختلف قائلم، آنچه الآن برای من الگوست، دستیابی زنان و مردان به حقوق برابر و اصول حقوق بشر و پیوستن جامعه ایران به اعلامیه جهانی حقوق بشر است. یک زن و مرد 1400 سال پیش، ممکن است برای جامعه خودشان کارکردهایی داشته باشند، ولی من امروز الگو قرار دادن حضرت زهرا[س] برای جامعه را "بدون کارکرد" می بینم.»!!

/ 1 نظر / 54 بازدید
ساره

عجب احمقیه! آدم حتی تو جوابش می گه هیچی نگه بهتره