یاد بگیریم به همسر خود عشق بورزیم...

چند وقت پیش کتاب داستان ازدواج چهارده معصوم (ع) از  سیدهادی میراشرفی رو می خوندم که بخش مربوط به ازدواج امام حسین (ع) با خانم رباب و عشق بازی های زیبای این بزرگواران نظر من رو به خودش جلب کرد. اوج عشق رباب به امام حسین (ع) آنقدر زیاد بود که هیچوقت این عشق و دوستداشتن و علاقه رو از امام محروم نمی کردند اما هیچوقت نتوانستند در مقابل عشق و علاقه ای که امام حسین (ع) به ایشان داشتند عشقی بالاتر بیارند.

امامی که از سوی بعضی ها به خشونت و ستیزه جویی متهم میشود در نهایت لطافت برای همسر و دخترش چنین شعری می سراید و ازاین بابت افتخار میکند:

لَعَمْرُک اِنِّنی لَاُحِبُّ دارا تَحُلُّ بها سکینةُ و الربابُ اُحبِّهما وَ اَبْدُلُ جُلَّ حالی وَ لَیْسَ لِلاَئمی فیها عِتابُ «به جان تو سوگند! من خانه‏ ای را دوست دارم که سکینه و رباب در آن باشند. آنها را دوست دارم و تمامی دارایی ‏ام را به پای آنها می‏ریزم و هیچ کس نباید در این باره مرا ملامت کند.»

شدت علاقه رباب به امام حسین (ع) تا حدی بود که بعد از واقعه عاشورا این بانوی بزرگوار  از فرط غصه و گریه، بیش از یک سال زنده نماند.

یاد بگیریم به همسر خود عشق بورزیم...

متأسفانه معضلی که این روزها زوج های ایرانی را تحت تأثیر خود قرار داده امتناع از عشق  ورزیدن به همدیگه هست. به عنوان نمونه چند روز پیش تو دانشگاه یکی از خانم های همکلاسی دوران کاردانی رو دیدم و با هم احوال پرسی کردیم. به واسطه آشنایی که با همسر ایشون داشتم خبر شوهرشون رو گرفتم. اما شروع کرد به گلایه از وضع زندگی با شوهرش. می گفت حتی محبت هم از من دریغ می کنه. حتی میخوام برم خونه مادرم میگه حق نداری پاتو اونجا بزاری و ....

به اون خانم گفتم اجازه هست تو زندگیتون دخالت کنم و مشکل رو حل کنم؟ گفت با اخلاقی از شوهرم میشناسم بعید میدونم شدنی باشه. گفتم شما کاری که من میگم انجام بدین. همین الآن یک پیامک به ایشون بزنید و بگین سلام عزیزم خسته نباشی شوهر خوبم. اگه اجازه میدی امروز یه سر به مادرم بزنم.

همکلاسی سابقم ناراحت شد و گفت : من به اون همچین حرفی بزنم؟ عمراً. گفتم دیدی عیب از شماست. شما که محبت رو از همسرت دریغ می کنی توقع داری بهت محبت کنه و باهات کنار بیاد؟ شما این پیامک رو بفرست تا متوجه بشی منظورم چی هست. ایشون پیامک رو فرستاد. چند لحظه بعد شوهرش جواب پیامکش رو داد.

متن پیامک شوهرش : سلام عزیزم. ممنون خانم خوبم. اجازه منم دست شماست اما بزار از سر کار برگشتم خودم می برمت.

بهش گفتم یعنی یه محبت کوچیک اینقدر سخت بود؟ لبخند زد و گفت حق باشما بود.

پ,ن1 : خانم ها و آقایون یادتون نره اگه شما به همسرتون محبت نکنین، هستند کسایی که جای شما محبت کنن. از من گفتن بود.

پ,ن2 : یکی نیست بگه آخه توکه ازدواج نکردی چرا به دیگرون مشاوره میدی. والا 

/ 54 نظر / 171 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حرف تو

با سلام و خدا قوت مطلب شما به عنوان بهترین های وبلاگی انتخاب شد و در قسمت "گلدون وبلاگی" سایت حرف تو با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/27912 منتشر شد خواهشمندیم مطالب تولیدی خود را به سایت حرف تو ارسال نمائید . هدیه سایت حرف تو به شما: پیامبر اسلام: عدالت نيكو است اما از دولتمردان نيكوتر، سخاوت نيكو است اما از ثروتمندان نيكوتر؛ تقوا نيكو است اما از علما نيكوتر؛ صبر نيكو است اما از فقرا نيكوتر، توبه نيكو است اما از جوانان نيكوتر و حيا نيكو است اما از زنان نيكوتر. (نهج الفصاحه، ح 2006

mehdi

چقدر زیبا بود

فاطمه سادات

سلام:) قبل از خوندن پ.ن2دقيقا مي خواستم همينو بگم!

فاطمه سادات

عجب هندونه ي قرمزي!!! (كاملا بي توجه به تصوير) :| |: :|

سرباز

سلام من خودمم اما از بس که از بیوفایی شنیدم و حتی از اونایی که الگوی وفاداری بودن، دیگه نمتونم به طرف مقابلم اعتماد داشته باشم پس ترجیح میدم باهمین نصف ایمانم روزگار سر کنم

اخرش خیلی بامزه بود

رهگذر

سلام چندتا از مطالبتون رو خوندم. قلم شما بسیار خوب و جذاب است. مطالبتون بسیار خوب و با دقت نظر نوشته شده. این مطبتون رو هم کامل خوندم. این خاطره شما یک نقطه مثبت داره ویک نقطه منفی که لازم دیدم اونا رو به شما بگم : 1. نقطه مثبت، دادن راه حل برای بهتر شدن زندگی جوانان که با یک مثال به خوبی روشن کردید 2. نقطه منفی اینکه من از شما که یک شخص باتفکرات کاملا انقلابی واسلامی هستید ( که این رو میشه به راحتی از دست نوشته هاتون فهمید) این انتظار رو نداشتم که اینقدر راحت با یک خانم نامحرم شروع به صحبت کنید وتا جایی صحبت شما پیش بره که اون خانوم شروع کنه به درد دل کردن برای شما. متاسفانه گفت و گوی با نامحرم (به بهانه های مختلف) حتی بین مذهبی های ما هم قبحش ریخته شده وبه یک امر عادی تبدیل شده. امید است که روزی ارزش های حقیقی اسلام سر لوحه اعمال ما قرار گیرد.

lord128

[تایید]

مهدی

سلام به به شمام اینکاره ای رو نمیکنیا !!!!!!!!!!!!!!! خب حالا حتما باید اون باشه ؟؟؟ به نظرم کسی که ادم رو به خاطر مادیات بخواد به درد یه عمر زندگی اونم از نوع عاشقونه و پاکش نمی خوره .... مگه اینکه ناز کردنش دلیل دیگه ای داشته باشه که خب ان شا الله زمان میگذره و قبول می کنن و ............... در هر صورت امیدوارم خوشبخت بشین ... راستی هی میری عکس پیدا کنی عکسای منشوری و .... میبینی از راه بدر نشی حالا جدای از معصیت بودن یا علی