چرا شبکه های ماهواره ای را نباید ببینیم؟

خیلی ها براشون سؤال پیش میاد که چرا این همه تبلیغات بر علیه شبکه های ماهواره ای زیاد هست. معبر سایبری فندرسک هم با آیه های قرآن ثابت می کند که چه چیزی پشت این شبکه های ماهواره ای نهفته است.

أَمْ أَنَا خَیْرٌ مِّنْ هَٰذَا الَّذِی هُوَ مَهِینٌ وَلَا یَکَادُ یُبِینُ. فَلَوْلَا أُلْقِیَ عَلَیْهِ أَسْوِرَةٌ مِّن ذَهَبٍ أَوْ جَاءَ مَعَهُ الْمَلَائِکَةُ مُقْتَرِنِینَ.
(فرعون خطاب به قومش) مگر نه این است که من از این مردی که از خانواده و طبقه پستی است و هرگز نمی‌تواند فصیح سخن بگوید برترم؟ (اگر راست می‌گوید) چرا دستبندهای طلا به او داده نشده، یا اینکه چرا فرشتگان دوشادوش او نیامده‌اند (تا گفتارش را تأیید کنند)؟! (زخرف 52/53)

طبق همین آیه از قرآن به راحتی در میابیم فرعون برای اینکه مردم قوم خود را در جهل نگاه دارد و بر ایشان حکومت کند خود را طبقه بالای جامعه می پندارد و آنان را مردمی پست و از طبقه پایین و به مردم پوچ بودن و بی ارزش بودنشان را تلقین می کند.

وقتی نگاهی به نحوه شکل گیری بعضی از حکومت ها می اندازیم به راحتی در میابیم این حکومت ها برای اینکه به پیروزی دستیابند ابتدا افکار خودشان را در نزد مردم ترویج می دهند و بعد از اینکه مردم فهمیدند بسیار پوچ و بی ارزش بوده و نیاز به حکومتی دارند که از آنها بالاتر باشد بر آنان حکومت می کنند.

چرا شبکه های ماهواره ای را نباید ببینیم؟

در بحث شبکه های ماهواره نیز همین موضوع را به راحتی می بینیم. به طور مثال در شبکه بهائی (همجنسگراها) من و تو سبک زندگی غربی ترویج داده می شود.

وقتی بیشتر دقت می کنیم بیشتر خانواده هایی تحت تأثیر این نوع فضاسازی های رسانه ای قرار میگیرند که اغلب از وضع مالی خوبی برخوردار هستند. این افراد برای اینکه به دیگران نشان بدهند که از سطح کلاس بالایی برخوردارند رو به این نوع سبک زندگی می آورند و در اینجا بحث فقر فرهنگی پیش می آید.

از جمله این بی فرهنگی ها شرکت در مجالس رقاصی مختلط و یا رابطه شوهر با دوست دختر و همسر با دوست پسر و یا نوع سبک پوشش و آرایش و ... .
بعد از خود نمایی این افراد بعضی از خانواده هایی که از وضع مالی خوبی برخوردار نیستند با دیدن این نوع زندگی فکر می کنند که با کلاس بودن در اینگونه زندگی کردن است و اگر اینگونه نباشند بی کلاس هستند.

برای همین است که مقام معظم رهبری بحث سبک زندگی ایرانی اسلامی را بیان می کنند و این نشان دهنده دید بالای فرهنگی ایشان است.

پ,ن: بیاییم باور کنیم برهنگی و بی بندو باری اوج فقر فرهنگیست...

/ 30 نظر / 54 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سیاوشی

اگر برهنگی تمدین بود حیوانات با تمدن تر از انسان بودن شهید مطهری همین

عطیه

هر چند به قول معروف دعوای زن و شوهر نمک زندگی است و بروز اختلافات خانوادگی تا حدودی عادی و طبیعی است؛ اما اگر این اختلافات به صورت صحیح مدیریت نشده و به ناسازگاری و تنش تبدیل شود، آسایش و آرامش از دست رفته و زندگی به جهنم تبدیل می شود. اساساً هیچ زن و شوهری را نمی توان یافت که به دنبال شادکامی و شیرینی زندگی نباشند؛ اما عوامل بسیاری دست به دست هم می دهند و اختلافات و ناسازگاری ها را به وجود می آورند که با آگاهی و پیش گیری به موقع از آن ها، می توان لذت زندگی مشترک و خوشبختی را بیش از پیش احساس کرد. برخی از آن علل و عوامل عبارتند از: به روزم

عطیه

سلام . .واقعا . اگر قرار براین باشد که برهنگی وبی بند وباری فرهنگ باشد و تمدن محسوب بشود . حیوانات هم بافرهنگ هستند وهم خیلی متمدن !!! خیلی مفیده . باید به شما تبریک بگم برای این همه سلیقه و به روز بودن . احسنت [گل]

علی

قيامت بي حسين غوغا ندارد"شفاعت بي حسين معنا ندارد"حسيني باش كه در محشر نگويند"چرا پرونده ات امضاء ندارد

sharpi

این شبکه ها بیشتر روی کسایی تاثیر داره که آمادگی چنین کارهایی رو دارن باهات موافقم ( فقط 65 درصد )

ARJ

سلام حیف اسمتو نمیدونم وگرنه با اسم صدات میزدم ....ببین من 2 هفته اس که سفارش یه لوگو بهت دادم ولی ...خب یه جوابی بده حداقل بیا وبم جواب بده

مرتضی

فستخف قومهم فاطاعوه با ايجاد احساس حقارت در مخاطب اونهارو مطيع خودشون ميكنن اين روش قديمي مستكبرانه از كوچيك تا بزرگ.هوالحق

مرتضی

ضمنا اين قائده توي تمام برنامه هاشون برقراره توي من وتو ديگه زده بيرون توي بقيه برنامه هاشون شايد ناخودآگاه اين كار رو ميكنن چون خصوصيت ذاتي استكبار استخفاف مخاطبه در هر حال مگبر آمريكا[چشمک]

سیدمحمد

باپ.ن موافقم ولی اینکه افرادمتمول جذب این شبکه میشوند....خیر یکی از پربیننده ترین شبکه های ماهواره ای شده نتیجه اینکه اقشاربی فرهنگ به این سو میروند

JFAC

سلام؛ آدم هر چقدر لعنت بفرسته براشون بازم کمـــــه !! [گل]