نائب الزیاره همسنگران بودم...

سلام. انگشتانی که بر سر دکمه های کیبورد لب تاپم میخورد متبرک آستانیست که او را رضا می نامند و شاه خراسان. هوای زیارت که به سرت می زند خودش بلیطت را جور می کند خودش برایت در باز می کند خودش به میزبانی ات می آید. مخصوصاً که نذر داشته باشی از ترمینال تا خود حرم پیاده بروی تا اندکی سختی راه را به لطف دیدار یار به جان و دل خریده باشی.

به رسم ادب از صحن آزادی دست به سینه گذاشتم و سلامت گفتم اما تو را باز هم در میان جلال و شکوه دیدم و متحیر که رضاجان تورا چه نیاز به این همه طلا و نقره و  مرمر و ...؟ توکه ساده میزیستی و ساده می پوشیدی پس این همه شوکت و جلال از کدامین گوشه ی تاریخ زندگی تو نشأت گرفته است؟

نا خداگاه یاد فقیری افتادم دم درب ورودی که می گفت این همه طلا داری رضا جان اندکی هم سهم ما کن. و در ذهنم سؤالی پیش آمد که آن همه نذر و کمک خرج چه می شود؟؟؟ اگر قرار بود نیمی از آن همه ثروت خرج فقرا می شد اصلا فقیری داشتیم؟

نائب الزیاره همسنگران بودم...

حقیقتش ماندم وارد روضه منوره بشوم یا نشوم! آن رضا کجا و این رضا کجا؟ که یاد فیلم نظافت حرم توسط مقام معظم رهبری افتادم. محل ندادنشان به بعضی ها گویای خیلی از حرف ها بود. با خودم گفتم چشم به این همه شکوه و جلال ببند و رضایی که با دل می شناسی زیارت کن.

بعد از زیارت و درد و دلی با امام رئوف، به دنبال زیارت عصای منسوب به ایشان راهی صحن انقلاب شدم. از قدیم گفته اند حسادت خوب نیست اما بدجور به مردگانی که آخرین زیارتگاهشان حرم بود حسادتم می شد. خوشبحالشان که بدرقه کننده راهشان یکی مثل رضاست.

پ,ن : بعد دوسال دوری واقعا‍ً این زیارت چسبید. ومتأسف هستم که آستان قدس تبدیل به سکوی پرتاب بعضی ها به مادیات شده...

عکس: خادم سایبری – شنبه 16 فروردین 93

/ 63 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا فندرسکی

من وبتونو جزو لینکهام گذاشتم شما اینکارو نمیکنین

گمنام

این انتقادت به دل منم نشست ! تعظیم شعائر باید انجام بشه ... برای مثال تو محرم هم برای تعظیم شعائر خیلی خرج می شه خوب اونجا هم بگو که نکنند و به فقرا کمک کنند دیگه .

ملیحه

سلام سلاما،زیارتتون قبول حق تعالی باشه إن شاء ا...، التماس دعای خیر! [گل]

دختر ایرانی

اخ[ناراحت] جیگرمو اتیش زدین خیلی هوای مشهد کردم انصافا خوش به حالتون این هم یه شعر تقدیم به شما(خیلی دوستش دارم) : جای این که به دعا دست توسل بزنم دوست دارم بنشینم به حرم زل بزنم دوست دارم بنشینم توی این صحن قشنگ به سراپای دلم حس تغزل بزنم بنویسم چقدر حس قشنگی دارم وقتی از چشم به گلدسته گلایل بزنم دست در دست دل پیر خراباتی خود دایما دور ضریح دور تسلسل بزنم بعد دل را به ضریح تو ببندم بروم تا ز هر سمت جهان سمت شما پل بزنم من اگر نیست حواسم تو حواست باشد گره بند دلم را نکند شل بزنم (شاعر: حمید گلدوست) [گل][گل][گل]

منتظران بهشتی

سلام خدمت شما همسنگر گرامي با مطالب جدید بروزیم در صورت تمایل به تبادل لوگو ولینک به ما خبر بدهید .یا علی

علی

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا من وقتی زائر امام رضا شدم یه کار غلطی انجام دادم امید وارم امامم منو ببخشه و منو با خونواده ام امسال بریم پابوسش

hosein

فهمیدیم تو هم از تریمینال پیاده رفتی حرم خوبه

دختر ایرانی

بردار این عکسو هر بار میبینمش گریه ام میگیره[ناراحت]

دختر ایرانی

گریه واقعی برا امام رضا لیاقت میخواد.من که ندارم[ناراحت][ناراحت] [گل]