نتیجه احتکار محبت ...

امام صادق(عَلَیْهِ السَّلامُ) می فرمایند:
اِنَّ اللّهَ‏ لَیَرحَمُ العَبدَ لِشِدَّةِ حُبِّهِ لِوَلَدِهِ ؛
بدون تردید ، خداوند بر بنده خود به خاطر شدّت محبّت به فرزندش، رحم مى‏کند.(کافى ، جلد 6، ص50 )

وقتی به دلیل اکثر روابط بین دختر و پسر نگاه می کنیم اصلی ترین دلیل این رابطه رو در کمبود محبت دختر می بینیم.

وقتی پدر و مادر ها و یا برادر ها در خانواده محبت خودشون رو از دختر احتکار می کنند، دختر خانواده این محبت را از دیگران گدایی خواهد کرد.

متأسفانه این احتکار محبت بیشتر در خانواده های مذهبی دیده میشه. هروقت بحث کمک به مسجد پیش میاد همه میگن چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است اما وقتی حرف از محبت به وسط میاد این چراغ به همه جا رواست بجز خانه.

نتیجه احتکار محبت ...

محبت آنچنان نیرویی داره که هر کسی رو میتونه رام کنه. برای مثال شما سه بار جمله عزیزم رو به یک نفر بگید و ببینید چقدر راحت خام شما میشه.

حالا چه عیبی داره همین جمله رو به دختر خانواده یا به خواهر خودمون بگیم؟ بهتر ازین هست که عزیزم و قربونت بشم رو یه پسر نامحرم بهش بگه.

چرا میخوایم این محبت رو از عزیزانمون احتکار کنیم؟ امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اومدن فناوری های ارتباطی مثل تلفن همراه، پیامک، ایمیل و ... راه های ارتباط بین دختر و پسر مخصوصاً در فضای مجازی بسیار باز شده.

اما وقتی دختری که گوشش پر باشه از این ابراز محبت ها هرگز این محبت رو از دیگران گدایی نخواهد کرد.

/ 32 نظر / 158 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه سادات

سلام،من خودمم نمی فهمیدم چرا!آخه دلایل اصلیشو نمی گفتن!کمبود محبت هم یکی از دلایلشه!

نرگس

مخالفم به چند دلیل 1 ما میبینیم که بیشتر روابط در خانواده های غیر مذهبیه پس حرف شما نقض میشه! شاید کمبود محبت ی دلیل کمی باشه این نیازه غریزه ی ادماس که دختر و پسر به هم گرایش دارن...

حزب الله سایبر

سلام و درود؛ دوست عزیز جبهه سایبری این مطلب شما در پورتال اینترنتی حزب الله سایبر منتشرگردید. http://www.hizbullahcyber.com/link/357 ما را از بروزرسانی خود آگاه کنید و با درج لوگو حزب الله سایبر در وبگاه خود ما را یاری نمایید . موفق و پیروز باشید .

نرگس

اوکی..این درک نزدیک شما جای حرفی نمیزاره؟! و جای سواله. سایت مفیدیه..خدا قوت

حزب الله سایبر

سلام دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی حزب الله سایبر منتشرگردید. http://www.hizbullahcyber.com/link/358 ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . حزب الله سایبر یا علی

مرتضی

وبلاگتون مشکل داره نمیشه وارد شد من زورکی اومدم مشکل رو حل کنین لطفا کارتون خوبه یاعلی

یمنا. عاشق آقام امام خامنه ای

بسم الله سلام علیکم سخن راست جواب نداره...اما کو گوش شنوااااااا

ad

خدا قوت .....عالی بود. ان شالله ادامه ژیدا کنه کارتون .............

ملیحه

صحییییییییییییییییییح!!!!!!!!!!!!!!!!!![گل][گل][گل]

سلام مطلبتون درسته ولی یه جاش اشتباهه و اون اینکه این کمبود محبت دختران در خانواده های مذهبی بیشتره و آیا مدرک یا آماری در این زمینه در دست دارید. نباید اینقدر راحت نظر داد آن هم یک نظر عمومی