جسارت حد و مرز نمی شناسد؛ به خصوص در وادی جهالت

در خانه تنی چند از اصحاب رسول الله هم بودند اما هیچ کس به اندازه فاطمه (س) شایسته دفاع از حریم پیامبر نبود. فاطمه (س) حلقه میان نبوت و ولایت بود.
وقتی آتش از در خانه بالا رفت؛ عمر، آتش بیار معرکه ابوبکر، آن چنان به حریم نبودت لگد زد که گل میخ های در از سینه فاطمه خونین و شرم آگین در آمد و انسانیت از جنین هستی ساقط شد؛ وقتی که فریاد فاطمه (س)، از میان در ویوار به آسمان رفت: " فضه مرا دریاب."
پیش از این اگر کسی صدایش را در خانه پیامبر بالا می برد وحی نازل می شد که، پایین بیاورید صدایتان را.
علی (ع) که حال فاطمه اش را دید؛ برق غیرت در چشم های خشمناکش درخشید. خندق وار حمله کرد. عمر را بلند کرد و بر زمین کوبید و چون شیر غرید: "ای پسر صحاک! قسم به خدا که اگر مامور به سکوت نبودم؛ به تو می فهماندم که هتک حرمت پیامبر یعنی چه. "
و از روی عمر بلند شد تا خشم عنان تحملش را تصاحب نکند.
به خود نیامدند و از رو نرفتند. عمر و غلامش قنفذ و دیگران ریسمان در گردن علی (ع) افکندند تا او را برای بیعت گرفتن به مسجد ببرند. ریسمان در گرن حق خورشید، طناب بر گلوی حق...مظلومیت محض!

جسارت حد و مرز نمی شناسد؛ به خصوص در وادی جهالت

منبع: تاریخ طبری.ج3 - الامامه و السیاسیه.ج1. - الانساب الاشراف - بحارالانوار.ج43

/ 18 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
واقعه

من رفتنی هستم، دگر کاری نداری/مظلوم! با مظلومه ات کاری نداری تا رفع زحمت کردنم چیزی نمانده است فردا در این بستر تو بیماری نداری با چاه دردت را بگو، عیبی ندارد/وقتی که غم داری و غمخواری نداری وقتی که دفنم می کنی آقا، بمیرم تاریکتر از آن، شب تاری نداری مردم اگر از تو سراغم را گرفتند/از قبر من مولا، خبر داری نداری دیگر خداحافظ حلالم کن علی جان جان تو جان بچه ها، کاری نداری تسلیت

مسیح کردستانی

بنده خوب خدا سلام.. شهادت حضرت مهتاب ، علت آفرینش رو به حضورتون تسلیت میگم. با افتخار لینک شدید. التماس نور

طه

در شرح سقیفه واژه كم می آید اینجاست كه غم سوی قلم می آید ای كاش كه شاعرت نبودم بی بی!!! از واژه ی میخ در بدم می آید.... با وبلاگ "کانون اقامه نماز طه" منتظر ثبت دیدگاه زیباتون هستیم...

سپیده

سلام ممنون که سر زدید من وبتون رو توی پیوند دوستان لینک کردم اگه افتخار دادید که وبم رو لینک کنید فعلا با عنوان ツ ✗ نفســــــــ ✗✗ ممنون

مرکا

سلام دلاورلوگوی زیبای شما درمرکا لینگ شد

گلستان بلاگ

با تشکر از مطلب خوبتان مطلب شما در گلستان بلاگ منتشر شد گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست http://golestanblog.ir/?p=3330

قاصد

این روزهابه علی زیادسلام کنید..... درمدینه کسی نیست تابه علی سلام کند..... ممنون بازم به ماسربزنید. یاعلی خیلیالتماس دعا.

زاهدانه

با سلام مطلب شما در سایت زاهدانه درج شد لینک مطلب http://zahedaneh.ir/?p=17811

وهابیت...

حکم قاتل محسن بن علی علیهما السلام... همچنان منتظر حضور گرمتان و دیدگاهای ارزشمندتان هستیم... اجر شما با حضرت زهرا(س)