سفر روحانی به نیویورک آمریکا، خوب؟ بد! زشت!؟

بعد از سفر رئیس جمهور کشور به نیویورک و در پی تماس تلفنی که با باراک اوباما داشتند، حاشیه های بسیار زیادی در کشور جاری شد. عده ای به حمایت از آقای روحانی و عده ای دیگر مخالف اقدامات آقای روحانی. در این جریان هر دو گروه از همه چیز مایه گذاشتند. از نرمش قهرمانانه گرفته تا خیانت به امام خمینی و .... .
حال معبر سایبری فندرسک هم میخواهد به این جریان از دیدی بی طرف و دور از افراط نگاه بندازد.
قبل از سفر آقای روحانی مدام دعا می کردم که انشاالله ملت را مثل بعضی ها (همان روحانی ابا شکلاتی) ارزان نفروشد.
اما مضمون سخنرانی های آقای روحانی در سازمان ملل کاملاً مشابه سخنرانی های دکتر احمدی نژاد بود و این نشان داد آقای روحانی در چارچوب انقلاب و سیاست های نظام و رهبر معظم انقلاب قدم بر می دارند. اما این تمام ماجرا نبود. با شناختی که از آقای روحانی داشتم حدس می زدم که آقای روحانی برای تکرار دیپلماسی های قبل به آمریکا نیامده اند. فعالیت های وزیر امور خارجه و دیدار های پیاپی حاکی از سیاست پویای دیپلماسی و تدبیر دولت آقای روحانی برای تعامل و همکاری با سایر کشورها را داشت. اما سرانجام انتظار به پایان رسید و خبر تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با آقای روحانی موج جدیدی در فضای سیاسی جهانی به راه انداخت.

باتوجه به اینکه این رابطه قرار بود به صورت رو در رو و حضوری باشد اما به صلاحدید آقای روحانی دیداری شکل نگرفت. اینکه ایران نشان داد در موضع قدرت قرار دارد و آمریکا برای ارتباط با ایران دست و پا می زند کاملاً واضح بود اما بهتر این بود که آقای روحانی برای این ارتباط تلفنی هم پیش شرطی مانند دست برداشتن از تحریم ها، دست برداشتن از خیانت ها، دست برداشتن از سنگ اندازی ها و ... می گذاشتند. 
با اینکه این رابطه را نمی توان نرمش قهرمانانه نامید ولی در کل امتیازی که به سفر آقای روحانی به نیویورک داشت می توان نمره مثبت داد.

پ,ن: بیش تر از این تماس تلفنی برای افرادی متأسف شدم که باز دوباره شرافت و جو آرام سیاسی کشور را به منافع بیگانگان فروختند. عده ای مانند حادثه 22 بهمن قم، در هنگام بازگشت آقای روحانی به خاک کشور دوباه شاخ افراطی گری هایشان بیرون زد و دست هه کاری زدند که نه رهبر از آن رضایت دارند و نه ملت شریف پیرو خط رهبر.

/ 17 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گمنام

سلام ... چقدر خوبه که از دید بی طرفی نگاه میکنید . بنده که پسندیدم . مخصوصا نتیجه گیری آخرش رو./ یه سر به ما بزنید .

وحید

سلام معبر جان تو قسمت سفارش طراحی ،سفارش دادم تقریبا یک هفته قبل سفارش دادم یاعلی

سیاوشی

سلام این کتابو بخونید خیلی بدردبخوره http://www.afsaran.ir/link/379244 www.dardhaiekhamoosh.blogfa.com

برادر

چه بگوییم! وقتی نصف وزرای دولت از فتنه گران سال 88 هستند! وقتی آقای روحانی بیانات رهبری را هم عوض می کنند. اللهم عجل لولیک الفرج

محمد حسین

واقعا متشکر من همیشه اخبار سیاسی رو از سایت های مختلف در میارم اما تا به حال ندیده بودم که اینجوری به این زیبایی اخبار تحلیل بشه ممنون که اینقدر زحمت می کشین،واقعا ما توی جهان به نیروی های انسانی مث شما نیازمندیم ،از این بابت بسیار ممنونم اما در باب این خبر میتونم بگم بعد از دیدن این حرکت دکتر روحانی مبنی بر این که بعد از این که دید یکی از وزراش به دلیل حضور در یکی از جلسات فتنه انتخاب نشد دست به لجبازی زد و یکی رو انتخاب کرد که در همون جلسه سخنرانی هم کرد از این رفتار وی خیلی بدم اومد اما همون روزیم که ایشون به مقام ریاست جمهور نائل شد با خودم گفتم ایشالا خدمت کنه بازم میگم ایشالا خدمت کنه ولی این وسط راست می گن که حضرت آقا از رئیس جمهور شانس نیوورده البته بجر دکتر احمدی نژاد اللهم عجل لولیک الفرج بازم ممنونم از این اخبار به روز و خوبتون

خادم الشهدا(میشداغ)

سلام موافقم... افرادی که اون کار زشت رو کردند و روز به روز دارن ضربه میزنند به ستون این کشور یه سری بی مغز و اندیشه جوگیر بیش نیستند...

سلام تاکنون آقای روحانی ثابت کردند بر اساس عزت و اقتدار ایران اسلامی قدم بر می دارند . افراط و تفریط مذموم است و گاهی سبب گرفتاری دنیوی و اخروی می شود .

تسبیح

سلام. اونایی که به فرودگاه رفتند حق اعتراض داشتند.... باید یادبگیرم در اعتراض هایمان حقی را ضایع نکنیم... ما منتظر نتایج این سفر می مانیم... ضمنا تشکر بابت قالب هایی که می گذارید...

سوتی جان سلام

آخه کجا تو هواپیما میله وجود داره که رییس جمهور دستش رو بهش بگیره؟؟؟ هان؟ بعدشم صندلی ها و شیشه های هواپیما اصلا این طور نیست!!!!! تازه روی شیشه ها نوشتی ایران ایر!!!!!!! سوتی از این بزرگتر دیگه!!!اونوقت اومدی می گی سفرش خوب یا بد بود؟؟؟؟