سخنان دکتر عباسی خوب، بد،‌ زشت...

چند وقتی است که بعضی از سایت ها کلیپی چند ثانیه ای از یک سخنرانی چندیدن دقیقه ای مربوط به سال 1385 را از دانشمند و استراتژیست کشور جناب دکتر حسن عباسی پخش کردن و تیتر زده اند توهین دکتر عباسی به اهل بیت و آنچنان با آب و تاب مشغول پخش و توهین به ایشون هستند که گویی وی یک آدم بی دین و لامذهب و کافر و ازخدا بی خبر هست. بنا به درخواست دوستان برای روشنگری بیشتر در این مطلب به این موضوع می پردازم.
بنده مثل خیلی ها این کلیپ را نگاه کردم و کل سخنرانی ایشون در اون مراسم را گوش دادم. اصلی ترین منظور آقای عباسی این بوده است که بعضی ها اصل را ول کرده اند و به فرع چسبیده اند. دکتر عباسی در این سخنرانی به شرح منتظر واقعی امام زمان (عج) می پردازند و ما را با رفتارهای اشتباه در زمان انتظار آشنا می کنند. در ادامه ایشان این رفتارهای اشتباه را ربط می دهند به انحرافات عزادار های ما در ایام محرم. در معبر سایبری فندرسک در این خصوص قبلا بحث شد که چرا بعضی ها در هنگام عزاداری لباس در می آورند. (لینک مطلب).

بنده به شیوه بیان دکتر عباسی اعتراض دارم و بهتر بود ایشون هنگام نام بردن از فرزندان و اهل بیت امام حسین (ع) با لحنی بهتر آن بزرگواران را خطاب می کردند اما با اصل حرف ایشان مخالف که نیستم هیچ بسیار موافق هستم.

سخنان دکتر عباسی خوب، بد،‌ زشت...

زیرا معتقد هستم و واقعاً برای این حقیر روشن شده است که دشمنان اسلام و اهل بیت در پی تزریق انحرافات در عزاداری ها و در شیوه انتظار ما هستند. آقای دکتر عباسی درواقع به ما گفتند ما شاهراه را نباید گم کنیم. اینکه ما اصل قیام امام حسین (ع) را کنار بگذاریم یعنی انحراف. یعنی پوچ شمردن قیام امام حسین (ع) و این خود توهینی بزرگتر به اهل بیت (ع) نسبت به حرف هایست که دکتر عباسی زده اند است.

اما نکته اصلی این ماجرا اینجاست که عده ای خود را مرید امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) می دانند اما در برابر برادر دینی خود چنان برخوردی می کنند که با دشمنان اسلام نکرده اند. این از مرام اهل بیت (ع) دور است. این توهین ها این بی ادبی ها نسبت به کسی که سالهاست خارچشم خیلی از دشمنان دین و انقلاب بوده اند بسیار زشت است. اینجاست که ما تازه می فهمیم دشمن چقدر ریشه ای کار کرده است تا مارا به جان هم بیندازد و کسی که این همه روشنگری برعلیه دشمنان داشته اند را به دست خودمان تخریب کند.

/ 34 نظر / 70 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عجبا!!!

سلام این جا هم مدافعان دکتر عباسی پاتوق کردن؟؟ خانم فاطمه سادات؛ یه خورده لحنشون تند بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حاشا به غیرتتون شما که که از سلاله ی فاطمه این چرا؟؟ چطوری توجیه می کنید؟؟ من طرفدار مداحا نیستم اما نمیتونم تحمل کنم کسی بگه رقیه کیه؟؟؟ قلب ما درد اومد چه برسه امام زمان

فاطمه سادات

سلام. از "عجباااا"ي عزيز،عذر مي خوام! يه خورده لحنشون تند نبود!خيلي لحنشون تند بود! ولي اين لحن،به هيچ كس،جز به خود گوينده ضرري وارد نكرد.

عبادی

سلام-2نکته _ایشان نه معصوم ونه دشمن ولی اظهارات اخیرایشان دربرنامه تلویزیونی،که اعجازطبس روزیر سوال بردن وفرمودن از استهلاک هواپیمای آمریکابوده!!!! ویا همین سخنرانیشون که مقام فرزندان امام حسین (ع)وحتی نام حضرت ابالفضل رو می بردند که چرا ایشان رامی نمایید!!!! سوادی که بی تعهد باشه بقول شهیدچمران!!!به کی خیر رسونده که به نظام ورهبر عزیز ما-این ها اگر انحراف نیس پس چیه!!!

عمارنامه

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/node/24329 ما را از بروزرسانی خود آگاه و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . http://ammarname.ir -- info@ammarname.ir یا علی

سیاوشی

سلام،دکتر عباسی یه جوابیه خیلی عالی برای کسانی که با تقطیع سخنرانی ایشون باعث ایجاد این اختلافات شدن و بی بصیرتی بعضی از مداحان که به این حرکت دامن زدن دارن،راحت میتونید دانلود کنید متاسفانه یه عده بجای اینکه افراد رو با معیار حق بسنجند اونا رو معیار قرار میدن.هیچ وقت کورکورانه از کسی دفاع نکنید و کورکورانه کسی رو تکفیر نکنید،ضربه ای که مداحان بی بصیرت دارن به نظام و تشیع وارد میکنن،دشمن وارد نمیکنه،از بین بردن خودمون به دست خودمون

فاطمه سادات

http://shiamontazer.blogfa.com/post/353/%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AD-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%87%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF- سلام.لينك بالا رو بريد.

عبادی

هفته گذشته حسن عباسی در برنامه تلویزیونی دیروز، امروز، فردا در سخنانی جنجالی با اشاره به شکست آمریکا در طبس، ضمن ابراز نظریه ایی عجیب، این شکست مفتضحانه را به فرسوده بودن بالگردهای آمریکایی نسبت داد و گفت: آنچه که برای ما روشن شد این بود که فرمانده تفنگداران آمریکایی می دانست که قرار است این هلی کوپتر ها در طبس باقی بماند و به همین دلیل هلی کوپتر های فرسوده را به طبس فرستاد. دلیل اصلی شکست آمریکایی ها در طبس هم همین بود. به گزارش سرویس سیاسی صراط، سخنان عباسی که در بسیاری از زمینه ها اعم از اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، سینمایی و... نظراتی تخصصی ابراز می کند در همان برنامه با اعتراض مهمان دیگر برنامه یعنی خانم دکتر رجایی فر از دانشجویان تسخیر کننده لانه جاسوسی مواجه شد و وی با انتقاد از عباسی گفت: من از صحبت های آقای عباسی حیرت زده شده ام. برای ما قابل قبول نیست که آمریکایی ها به دلیل اینکه با هلی کوپتر های فرسوده وارد ایران شده است، شکست خورده باشند، چون این موضوع معجزه الهی را در طبس زیر سوال می برد. بحث طوفان شن یک بحث جدی است. من کسی هستم که اسناد سفارتخانه را دیده ام و با دیسیپلین اداری آن ها آشنا

عبادی

این جواب شمادور زدن اصلاحاسوال وبا سوال جواب دادن!!!! آنچه که برای ما روشن شد این بود که فرمانده تفنگداران آمریکایی می دانست که قرار است این هلی کوپتر ها در طبس باقی بماند و به همین دلیل هلی کوپتر های فرسوده را به طبس فرستاد. دلیل اصلی شکست آمریکایی ها در طبس هم همین بود. غرض ورزی وجواب متعصبانه- حتی در اصول دین هم انسان باید با استدلال میتونه مسیرو بره -از جوابهاب ابتر تون - بریدن کامنت وبی احترامی به کاربر از این سایت ومطالبش بعید بود!!! من رو که نتونستید قانع کنید- البته از بریدن کامنت کمی دلیل مشخصه- پیروز باشید

علی ج

کمتر تهمت بزنید تاخودتان گرفتار تهمت نشوید.