بنیادی که بوی پول می دهد تا شهید

نکته: این حرف ها را به عنوان شخصی که در بطن جامعه است می گویم تا فردا مدیون خون شهدا نباشم.

بیاد آقا مرتضی که گفت :ای شهیدان! ما را چه رسد که در رسای شما سخن کنیم؟ این ها فقط بهانه ای است که خود را به طریقی به شما منتسب کنیم. خدا کند که بپذیرید.

 قبلا هم گفته بودم دوستی داشتم که فرزند شهید بود و راه پدرش رو خیلی خوب ادامه میداد. توی یک شهر دیگه دانشگاه می رفت. شب ها تو نماز خونه اون دانشگاه فرش دور خودش میپیچید و می خوابید. بهش گفتم چرا از سهمیه پدرت استفاده نمی کنی؟ می گفت پدرم وصیت کرده هیچوقت از سهمیه و پولی که بخاطر شهید شدنش میدهند استفاده نکنیم...

اما در دوران کاردانی همکلاسی خانمی داشتیم که اصلا رعایت حجاب نمی کرد و توجهی به کلاس و محرم  نا محرم نداشت. تاجایی که یک روز جلوی روی پسران کلاس کفش هایش را از پا در آورد و روی صندلی روبرو گذاشت و خیلی راحت و ریلکس نشست. رفتار زشت این خانم در حدی بود که مجبور شدم تذکر بدم. بهش گفتم براچی میاین دانشگاه؟ خجالت نمی کشین شرم ندارین حیا ندارین؟ خانوادت چه گناهی دارن که این همه زحمت می کشن و خرج دانشگاه شمارو میدن و بعد شما میای اینجا اینکار هارو انجام میدین؟ در جواب گفت: خانوادم هزینه دانشگاهم رو نمیده. با تعجب گفتم پس کی میده؟ گفت: بنیاد شهید.... پیش خودم گفتم دست بنیاد شهید درد نکنه با این دانشجو تحویل دادنش.

22 اسفند ماه روز بزرگداشت مقام شهدا، و روز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) است. اما چه بنیادی؟ چه شهیدی؟ بنیادی که فقط از آن پول و سهمیه بیرون می آید نه راه و افکار شهید. بنیادی که باعث شده است تا اغلب مردم دیدشان نسبت به خانواده شهدا عوض شود.

بنیادی که بجای شهید بوی پول می دهد

یک فرزند شهید بجای اینکه به یاد پدر و راه پدر باشد بیشتر به فکر پول و سهمیه پدر است چرا که تنها چیزی که بنیاد به آن ها داده است همین است.

درواقع بناید شهید به فرزندان شهدا گفته است اگر دلتنگ پدرتان هستید عیب ندارد پول که هست. اگر بخاطر غم نداشتن پدر کنکور قبول نشدید عیب ندارد سهمیه که هست و ... من هرگز نمی گویم سهمیه و پول ندهند نه اما این کار بنیاد شهید باعث شده تا فرزندی که به یاد پدر و راه پدرش هم هست اگر وارد دانشگاه شود به او بگویند سهمیه ای، اگر سر کاری برود به او بگویند سهمیه ای.

حد اقل اگر سهمیه هم می دهند به کسی بدهند که بویی از شهدا برده باشد نه اینکه طرف هرکاری که دلش خواسته است انجام داده بعد بخاطر فرزند شهید بودن از وی هیچ تجسسی نشود و به او یک سهمیه می دهند تا برود سرکار مثلا معلمی. یعنی باید توقع داشته باشیم که از زیر دست همچین آدمی افراد بدرد بخور برای جامعه بیرون بیاید؟

و باز هم آقا مرتضی گفت: ای شهید؛ ای آنکه بر کرانه ازلی و ابدی وجود بر نشسته ای، دستی بر آر و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را نیز از این منجلاب بیرون کش.

پ,ن: متأسفانه بنده خودم یکی از شاکیان بنیاد شهید هستم چرا که قربانی یکی از همین خانواده هایی شدم که فقط از شهید پول و سهمیه اش را به ارث برده بودند. اگر روزی از من بپرسند کدام سازمان را حلال نخواهید کرد حتما خواهم گفت بنیاد شهید نه بخاطر خودم بلکه بخاطر آبرویی که از شهدا و خانواده های این عزیزان برده است...

/ 41 نظر / 48 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نوبت شما

سلام، با تشکر از شما "بنیادی که بوی پول می دهد تا شهید " با آدرس:http://www.nobateshoma.ir/?p=17959 در سایت جامع وبلاگ نویسان استان سمنان انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت نوبت شما: حضرت فاطمه زهرا (س): همانا خوشبت‌ حقيقي‌ کسي‌ است‌ که‌ علي‌ ( عليه‌ السلام‌ ) را دوست‌ بدارد . یا علی

علي

ضمن عرض سلام، در خصوص اين بحثي كه شما مطرح كرديد مطلبي بود كه بايد خدمتتان عرض مي‌كردم: اين حقير يكي از اعضاي ستاد يادواره شهداي محله‌مان هستم(البته با عنايت خود شهدا و ان‌شاءالله اين توفيق از ما سلب نشود). دو سال است كه نامه كتبي به بنياد مي‌دهيم كه براي برگزاري يادواره كمك كنند اما با كمال تعجب مي‌گويند ما هيچ رديف بودجه‌اي براي اين كار نداريم و نمي‌توانيم كمك كنيم. گفتيم مگه بنياد بودجه نداره پس اين بودجه چي ميشه؟ مسئول محترم پاسخ داد: «سال گذشته 250 ميليون تومان پول شهريه دانشجويان شهر را داديم»(!) خداييش داشتم از تعجب شاخ در مي‌آوردم. بنيادي كه بايد حامي اصلي زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا باشد، به جاي كمك به برگزاري هر چه بهتره يادواره شهدا، پول شهريه مي‌دهد!

عترت

سلام برادر. خسته نباشی. لوگوتون رو تو سایت قرار دادم.شما هم اگه قابل دونستی لوگوی مارو تو وبتون بزارید. یاعلی

سجافک

سلام پست و نظزات و جواباتون رو خوندم بسیار عالی شهدا رفتند و ما ماندیم و جنجالی که تنها نام شهدا را دارد نه یادی مه راهی نه رهروی ما ماندیم و جنجالی که از نام شهید برپا کردند و راه شهید را کمرنگ ما ماندیم و ادعای جنگ نرم و سربازی و تنها نگذاشتن ما ماندیم و .... عالی نوشتید احسنت خدا خیرتون بده

مهدي

سلام.از مطالب خوبتون ممنون.اگر مطالبي رو هم در باره ي امام زمان(عج)بنويسيد خيلي خوبه. راستي ، قسمت آرشيو مطالب قالب فقط بلوكش معلومه و ماه هاش معلوم نيست

حسین مرکبی

سلام مطلب خوبی نوشتین، مشکل از اون جایی شروع شد که یکی مثل آقای کروبی شد مسؤول بنیاد ، همان زمان افرادی که در این رابطه اطلاعاتی داشتند میگفتند به مسائل با نگاه مادی نگریسته می شود ، آن نگاه هنوز در بنیاد شهید اصلاح نشده. یک مسؤل قوی و با جربزه لازم دارد که فرمان را بپیچد و 180 در تغییر جهت بدهد.

تارود

سلام این شهید سید نظام الدین مرانکی هست لطفا معرفی نمایید http://qr.net/rpEC

فرزند شهید

نفست از جای گرم در می اد، بی پدری را تجربه کردی؟ چطوری می خوای درد بی کسی را بفهمی، چی می دونی اون فرزند شهید چی کشیده؟ کدوم پول؟ هیچ کدومتون یک ساعت درد فرزند شهید را نمی تونید تصور کنید، ما که دین خودمون را به موقع ادا کردیم شما چکار کردید؟!! به حرف راحت، به عمل نشون دادن سخته، چقدر فراوون شدند رزمنده های بعد از جنگ!! آتـــــش بگیر تا که ببینی چه می کشم احساس سوختن یه تماشا نمی شود

دختر ایرانی

الان یه نکتهای: سهمیه شاهد:20% تاآخر دکتری:همینه دیگه سهمیه ای قبول شده..... سهمیه هیت علمی و رییس دانشگاه بودن ولی !و برخی مقامات دولتیکه بماند....:40% در بدو فوق دیپلم:به به اقای دکتر...اقازاده... [خنده][چشمک]حاللا جرئت داری برو بگو تو که بارتبه اصلی ت رشته صنایع ...اونم یکی از شهرستان هاای یزد قبول میشدی به چه حقی با سهمیه قلنبه ات اومدی مهندسی مکانیک صتعتی؟؟؟؟؟!(اینو تو اشنایان داشتیم...یعنی کلا زور داشت ...رتبه بدون سهمیه اش افتضاح بود........)