ما دیگر دلواپس نیستیم

برد پیروزمندانه و غرورآفرین و قاطعانه تیم باسواد، فهیم، آگاه و تحصیل‌کرده هسته‌ای کشورمان در مذاکرات 1+5 لوزان سوئیس را به‌تمامی ملت ایران تبریک عرض می‌نماییم مخصوصاً محضر رئیس‌جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی که با انتخاب افرادی بسیار توانمند و شایسته توانستند در طی 16 ماه به مسئله هسته‌ای کشور به شکل بسیار حرفه‌ای و فوق تصور خاتمه بدهند.

تیم مذاکره‌کننده ایرانی توانست در طی مذاکرات سخت و نفس‌گیر به افتخارات بزرگی برای کشورمان دست یابد که باعث سربلندی و عزت هرچه بیشتر کشور عزیزمان خواهد بود.

در طی این مذاکرات پیروزمندانه که به صدور بیانیه‌ی مطبوعاتی ختم شد ایران متعهد شد 20هزار سانتریفیوژ فعال را متوقف و فقط 5060 دستگاه آن هم از نوع IR-1 که نسل اول است را فعال نگاه دارد و تا 10 سال از سانتریفیوژ های نسل‌های بعدی استفاده نکند.

ما دیگر دلواپس نیستیم

طبق این بیانیه تیم مذاکره‌کننده هسته ای باافتخار موافقت کردند در مرکز تحقیقاتی فردو تا 10 سال آینده هیچ غنی‌سازی شکل نگیرد یعنی کلا تعطیل شود و حتی تا 15 سال ذخایر اورانیوم غنی‌شده خود را از 10هزار کیلوگرم کنونی به 300 کیلوگرم کاهش دهد.

تیم پیروز و مقتدر هسته‌ای همچنین قبول کرد غنی‌سازی را فقط در حد ۳/۶ انجام داده و بخش اعظم همین ذخایر زیر ۵ درصدی را هم برای تضمین یک‌ساله به غرب مبنی بر عدم بازگشت به توانمندی ساخت بمب هسته‌ای به خارج از کشور منتقل کند و نیز متعهد شد تا 25 سال در وضعیت شدید بازرسی‌ها قرار در هر زمان و هرکجا قرار داشته باشد.

همچنین مذاکره‌کنندگان دلیر ایرانی در این بیانیه قول داده‌اند ایران تا 15 سال هیچ‌گونه تأسیسات غنی‌سازی ایجاد نکند و موافقت کرده‌اند که ایران رآکتور اراک را طبق طرحی که روی آن باید با 1+5 توافق حاصل شود، بازطراحی کند تا از پلوتونیوم تولیدی به میزان یک‌پنجمکاهش یابد.

و این‌ها تنها پیروزی‌های تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نبودند بلکه آن‌ها توانستند باقدرت غربی‌ها را به‌زانو دربیاورند و آنان را وادار کنند تا طی 10 الی 15 سال رفته‌رفته اگر میلی‌متری ایران از تعهداتش عقب نیاید تحریم‌های هسته‌ای را بردارند و تازه آن‌ها به سراغ تحریم‌های دیگری همچون حقوق بشر و موشک‌های بالستیک خواهند رفت و این‌ها همه افتخاری است که تیم مذاکره‌کننده توانست باعزت و پیروزی و افتخار برای کشور رقم بزند که واقعاً جای تشکر و تقدیر دارد.

ازاین‌رو ما نیز اعلام می‌کنیم که دیگر دلواپس نیستیم. چون دیگه چیزی از انرژی هسته‌ای باقی نموند که بخواهیم دلواپس باشیم. به قول داموس السلطنه قهوه تلخ: هوتوتو ساویده به الک.

 

/ 46 نظر / 79 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سائل الزهرا

باسلام و تشکر از زحمات فرهنگیتان اجرتان به الله .شما منابع اطلاعاتی و مطالعاتیان بیشتر از کجاست

یک نفر که همه حرفهای آقا رو گوش میده و در توانش عمل میکنه

ببین داداش من هم مهندس کامپیوتر هستم ولی کار بلد بودم و یه کم همت و پستکار داشتم.الان حدود 4 ماهه با 3 تا از دوستام شرکت امداد کامپیوتر زدیم.اصلا هم مشکلی نداریم خدا رو شکر با اداره برق هم قرار داد بستیم. در ضمن هیچ پارتی هم نداشتم بعدش داداش خود آقا هم گفته اگر دشمن دسته گل هم داد باید بررسیش کنی نگو بده بستان بعدش خود آقا هم گفتن شما یک قدم که برید عقب اونها باز میان جلو تا جاییکه دینتان را بگیرند آنها با دین ما با اصل انقلاب ما مشکل دارند

یک نفر که همه حرفهای آقا رو گوش میده و در توانش عمل میکنه

خیلی ها میگن چرا رهبری هیچ کاری نمیکنه حجت الاسلام پناهیان جواب خوب دارن میگن:وقتی خودمون برای رای دادن با تقوا ترین افراد رو در مسند ها مثل مجلس و دولت و.....قرار نمیدیم.آقا بیاد چی رو درست کنه؟کاری که امیر المومنین هم نکرد.پیغمبر هم نکرد اشکال از ماست که بهترین افراد رو در جای خودش انتخالب نمیکنیم. همین هم میشه آقا چقدر گفت مذاکره نکنید من به این مذاکره بدبین هستم. گوش نکردند. اینم جوابش

رزمنده ی جنگ نرم

سلام جناب معبر ببخشیدها من فکر کنم شما حرف های اوباما رو در کاخ سفید گوش کردین و بعد هم قبول کردین. آخه آقای ظریف همین چند روز پیش گفتند که سایت فردو به کارش ادامه می ده و بلا فاصله پس از شروع اجرای توافقنامه،تمام قطعنامه های شورای امنیت لغو خواهد شد. (تازه!اگر هم فعالیت سایت فردو متوقف بشه،به محض زیرپا گذاشتن قوانین بیانیه،دوباره شروع به کار خواهد کرد. آن هم در آیده ای نزدیک انشا...) (این یه انتقاد بود و امید وارم که ناراحت نشده باشید.) [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] تقدیم به شما

ثامن

بعضی هاچه قدرخوش باورن تحریم هایی که این همه سال آمریکایی هاهزینه کردن برای ایران یک شبه بخوان بردارن.

رزمنده ی جنگ نرم

سلام شما متن بیانیه رو از کجا خوندید؟ آخه من هم می خواستم بخونم(راستی قالب جدید مبارک!خیلی قشنگ شده!)

پوریا

سلام.زمان احمدی نژاد لااقل چرخ هسته ای می چرخید اقایون شعارشون این بود که "ما می خواهیم هم چرخ زندگی مردم بچرخد و هم سانترفیوژ ها بچرخد" الان که هیچکومشو نمی چرخونن که هیچ داران چوبم لاش می ذارن.سخنان استاد نبویان رو در مورد توافق هسته ای بذارید تا گند کاری های اقایون بیشتر روشن بشه . در جواب نظرات بعضی از دوستان هم باید بگم قلب تاسیسات رو خارج می کنن و 3 یا 4 سال رمان لازمه نه 24 اعت تو رو خدا با بصرت باشید من ادعا ندارم با بصیرتم ولی حرف های یک با بصیرت(استاد نبویان)رو گوش دادم عزیزان تو رو خدا ساده لوح نباشید.....

ملیحه

ما دیگر دلواپس نیستیم...[خنده][خنده][خنده][خنده][خنده]

آخه چقدر منگلی و غرب زدگی ؟؟!!! تحریمی که شب می خوابند صبح بلند می شوند اتهام سازی می کنند و یک لیست می سازندوعده حمله می دن چطوری میخواد برداشته بشه؟؟!!!؟ خوب فردا هزار تا دلیل دیگه دارند که خیلی بیشتر از این تحریمها رو برای این رئیس جمهور بزدل و ترسو سیاهه کنند؟؟!! ای خداآآآ

یاشار

همه چی آرومه ما چقدر خوشحالیم.... .....