آب و برق مجانی من کو؟؟؟

پس کی این جمهوری اسلامی می خواد به وعده خودش عمل کنه؟ پس کی می خوان آب و برق رو مجانی کنن؟ مگه ندیدن مردم چقدر برای آب و برق مجانی خون دادن و زجر کشیدن؟ مگه ندیدن مردم برای آب و برق مجانی چطور به استقبال امام اومدن تا امام آب و برق رو برای مردم مجانی کنن؟ اصلاً مردم برای آب و برق مجانی انقلاب کردن و گرنه داشتن زندگیشون رو می کردن.

بله متن بالا رو درست خوندین و اشتباهی در کار نبوده. این متن درست حرف افرادی هست که می خوان به نحوی انقلاب مردم رو ربط بدن به مادی بودن اون نه به معنوی بودن انقلاب. در واقع جوری دارن وانمود می کنند که انگار کسی نداند، فکر میکنند مردم برای آب و برق مجانی این همه خون دادن و این همه زجر رو تحمل کردن. اما حقیقت آب و برق مجانی اصلاً چه بوده؟

اگر کل کلیپ ها و سخنرانی ها و متن روزنامه های 12 بهمن سال 57 را هزاران بار بخوانید اصلاً به چنین جمله ای از امام خمینی (ره) برخورد نخواهید کرد که امام فرموده باشند آب و برق مجانی می شود. خیلی ها مدام می گویند چرا صدا و سیما فیلم کامل این سخنرانی امام در بهشت زهرا (س) رو پخش نمی کند. خب اگر واقعاً همچین موضوعی بوده آیا به نظر شما صدا و سیمای وقت که تحت کنترل رژیم شاه بود می توانست به نفع امام این تیکه از سخنرانی را حذف کند؟ و هیچ اثری از آن باقی نماند؟

آب و برق مجانی من کو؟؟؟

ولی وقتی به بررسی این موضوع در سال 57 می پردازیم متوجه می شویم که اصل وعده آب و برق مجانی را سخنگوی دولت موقت آقای عباس امیر انتظام  مطرح کرده است، آن هم برای اقشار کم درآمد و گواه این مدعا روزنامه 8 اسفند ماه 57 کیهان می باشد. لابد می خواهید بگویید در آن زمان هم شریعتمداری مسئول کیهان بوده!!!

اما صدایی از امام خمینی (ره) موجود است که ایشان می فرمایند : سرتاسر ایران براى ضـعـفـا مـسـکن می سازیم، همین دارایى شاه سابق و خواهر و برادرش براى یک مملکت، براى آباد کردن یک مملکت کافى است. ما عمل مى کنیم، حرف نمى زنیم. تمام کمیته هایى که در تـمـام اطـراف ایـران هـسـت مـوظـفـند که آنچه به دست آمد از مخازن ایران، هر چه که اینها بـردنـد و مـخـفى کردند و اتباع آنها بردند و مخفى کردند، آنها را که به دست آمده است، بـه بـانـکـى کـه شـمـاره اش را بـعـد تـعـیـیـن مـى کـنـم تـحویل بدهند که براى کارگرها، براى مستضعفین، براى بینوایان، هم خانه بسازند، هـم زنـدگـى آنـها را مرفه کنند. ما علاوه بر اینکه زندگى مادى شما را مى خواهیم مرفه بـشـود، زندگى معنوى شما را هم مى خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید، مـعـنویات ما را بردند اینها. دلخوش نباشید که مسکن فقط بسازیم، آب و برق را مجانی می‎کنیم برای طبقه مستمند، اتوبوس را مجانی میکنیم برای طبقه مستمند، دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می‎دهیم.

آب و برق مجانی من کو؟؟؟

این صدای امام خمینی (ره) در تاریخ 8 اسفند در مدرسه فیضیه بیان شده است، نه 12 بهمن در بهشت زهرا(س) و در خصوص کمک به مستضعفین و طبقه مستمند امام به وعده خودشان عمل کردند و حساب 100 امام یا کمیته امداد امام یا جهاد سازندگی و ... از این دست اقداماتی بود که نشان می دهد امام خمینی (ره) به وعده خود عمل کردند و هیچ کس نمی تواند آنرا کتمان کند.

اما در خصوص وعده مجانی آب و برق بیاییم یکبار دیگر صحبت های امام را بادقت بخوانیم : دلخوش نباشید که مسکن فقط بسازیم (ویرگول) آب و برق را مجانی میکنیم برای طبقه مستمند (ویرگول)  اتوبوس را مجانی می‎کنیم برای طبقه مستمند (ویرگول)  دلخوش به این مقدار نباشید (مکث کوتاه) معنویات شما را (ویرگول) روحیات شما را عظمت میدهیم.

درواقع امام خمینی (ره) به نوعی در واکنش به صحبت های سخنگوی دولت موقت تأکید کرده اند که به مادیات دلخوش نباشید بلکه به معنویاتی که از دست داده ایم توجه داشته باشید و از یاد نبرید برای چه انقلاب کرده اید گواه این تفسیر از صحبت های امام، برکنار کردن رئیس بنیاد مسکن زمانی که گفته بود ما به همه محرومین زمین میدهیم، است. امام گفت چرا وعدهای میدهید که نمی‎توانید عمل کنید، چرا برای یک عده طمع ایجاد می‎کنید؟

 

/ 65 نظر / 121 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علیرضا

اقا عالی بود انصافا . خیلی اوقات در بحث ها اینجا کم می آوردیم عالی خدا قوت

سحر منتظرالمهدی

سلام امکان طراحی قالب وبلاگ به صورت اختصاصی فقط مختص یک نفر هست؟ هزینه ش رو لطف کنید بگید؟ و اینکه چطور هزینه براتون ارسال بشه؟ ممنون

بیادالله

با سلام وبلاگ خوبی داری موفق باشی. http://imamzaman255.blogfa.com/ برای ظهور بقیه الله چه کرده ایم؟؟ لطفا به ما هم سر بزنید کدوم اثر وجودی شما موانع ظهور رو برطرف کرده؟ شغل شما؛ سواد شما؛ پول شما؛ اعتبار شما؛ تخصص شما؟ (نظرتون رو اینجا بفرستید) http://imamzaman255.blogfa.com/ چه مدت در روز دغدغه امام زمان دارید؟ http://imamzaman255.blogfa.com/ احادیث در خصوص انقلاب اسلامی و مسئله ظهور

محمد

خیلی باحالی داداش نظر مارو تایید نکردی!!!!!!!!

جاده

سلام. وقت گذاشتم برخی از مطالبت ونظراتتو خوندم. آرزوی موفقیت میکنم برات. راجع به اسیدپاشی گفته بودی دوست دارم نظرمارو هم بخونی و ببینم نظر شما چیه راجع به نظرما...http://514313.blogfa.com/post/109

حجاب

ممنونیم همین گفته کاذب منصوب به امام از بچه گیم توی دهن میچرخه! ادامه بدین لطفا

فاطمه سادات

سلام. خيلي دوست داشتم جواب "هيچكس" رو بدم!اما مطمئنم قانع نميشن و اصطلاحا خودشونو به خواب زدن! فقط يه موردي هستش،و اونم اينه كه "هيچكس بخاطر نمره پرورشي يا انضباط" راهپيمايي نميره و نرفته!چون اينا همش كشكه!ايني كه مي گن از نمره تون كم ميكنيم و اينا! بيخودي هم مغالطه نكنيد!

یادم می آید آن زمان شورای انقلاب قانونی تصویب کرد که برای مشترکان کم مصرف قبضی صادر نشود. این قانون هنوز هم اجرا می شود.اگر شما از یک مقدار کمتر مصرف کنید قبض آب برایتان نمی آید.