دلایل اصلی رأی 18 میلیونی حسن روحانی


انتخابات ریاست جمهوری ایران امسال تحت تأثیر شرایط خاصی بود که روی نظر و رأی مردم تأثیر گذاشت که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- جناح اصلاحات باید پیروزی خودشون رو مدیون جریان انحرافی و لیدر اصلی این جریان بدونن که واقعا بذر بدبینی رو تو دل مردم خوب کاشت و مردم رو کلاً از دولت فعلی بیزار کرد.


2- شرایط اقتصادی کشور رو نباید نادیده گرفت و تأثیر این وضع اقتصادی بر زندگی مردم یکی از دلایل اصلی تغییر نظر مردم بود. وقتی که این همه فشار هست و مردم پشت سر ولایت دارن از دولت حمایت می کنن دیگه دلیلی نداره رئیس جمهور و معاون اولش بیان جلو تلویزیون و انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده بگن نه گرونی نیست تو محله ما که همه چیز ارزونه. این ها باعث میشه مردم از دولت فاصله بگیرن و حس تنفر آمیزی پیدا کنند که چرا دولت مردم رو به حال خودشون رها کرده.


3- اتفاقاتی که بعد از سال 88 افتاد مانند ماجرای قهر 11 روزه ریاست جمهوری و پشت کردن به دستورات مقام معظم رهبری مانند نامه ای که رهبر معظم به رئیس جمهور در خصوص برکناری آقای مشایی زدن و یا مشکل با وزیر اطلاعات و اقداماتی از این قبیل نشون داد که دولت بسیار خودسرانه عمل می کنه و اصلاً نظرات دیگران براش مهم نیست و این چیزی نیست که مردم بخوان.


4- حمایت های کورکورانه دولت از جریان انحرافی و برگزاری مراسم تأسف بار و پرهزینه در ورزشگاه آزادی در زمانی که مردم دچار فشار اقتصادی هستند یکی دیگر از دلایل بدبینی مردم بود.


5- بعد از گذشت 8 سال تکیه زدن بر صندلی های ریاست، بعضی از مسئولین از خاکی بودن خودشون خارج شدند و رو به تجمل گرایی آوردند و متأسفانه با وضع تورم بالا حقوق میلیونی مسئولین باعث جدایی اون ها از مردم عادی و بدبینی مردم شد.


6- اختلاس های پیاپی در بدنه دولت یکی دیگه از عواملی بود که باعث بدبینی مردم شد.


7- درگیری های پیاپی دولت با مجلس مانند اتفاق تأسف باری که در روز استیضاح وزیر کار اتفاق افتاد یکی دیگر از دلایل بدبینی مردم بود.


8- تخریب چهره های ارزشی نظام که واقعا برای این انقلاب زحماتی کشیده اند توسط اصولگراها یکی دیگه از دلایلی بود که مردم رو نسبت به دولت فعلی بدبین کرد.


9- متأسفانه بعضی از مسئولین برای رسیدن به پست و مقام دست به هرکاری زدند نمونش هم برای خودم اتفاق افتاد که دوستان برای رسیدن به جایگاه خودشون حاضر شدن مغز نامزد بنده رو شستشو بدن تا به بنده خیانت کنه و به عقد پسر یکی از سیاسیون در بیاد. و بعدش هم تهدید شدم که اگه جایی بگم ازت شکایت میشه و فلان و فلان. بنده هم که نه مدرک درست حسابی داشته نه چیز دیگه ای مجبور به سکوت شدم. خب این ها باعث میشه آدم نسبت به دولت بدبین بشه.

 

نتیجه: این دلایل واضح و روشن نشون میده که مردم کشور عزیز ما خواستار تحولی در مدیریت قوه مجریه هستند و اصلا دنبال جناح بازی و خط بازی نیستند. مردم ما قبلا در روز 9 دی نشون دادن که طرفدار چه کسی در کشور هستند و در روز انتخابات 24 خرداد هم با حضور پرشکوهشون باز هم لبیکی دوباره به رهبر معظم انقلاب گفتند و در صحنه حضور پیدا کردند. پس لطفا دوستان عزیز رأی 18 میلیونی آقای روحانی رو به اسم خودشون نزنن. از طرفی اگه یه تحقیقی هم کنین آقای روحانی اصلا ضد اصلاحات بوده یک زمانی و ا لآن هم میانه رو هست تا اصلاحاتی.

/ 75 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جان فدا

invis عزیز ؛ من که گوشات رو نمیبینم ،شایدم دراز باشه که اینجور خودت رو زدی به نفهمی. منظورت هم از کاخ و تشکیلات همون حسینیه امام هست که دیگه واقعا واست مناسفم که به اون میگی کاخ !! پس کاخ ببینی چی میگی!!!!!! ا بجای خزئبلات گفتن چیزی داری بدرد بخوره بگو ای غافل از حال و جهان معلوم مقایسه هم نکردی ها ... محافظ و بادیگارد هم که چیز لازم و مرسومی هستش در کل عالم هر چغندری میبینی در سایر جهان ،چن تا محافظ داره حالا چنین آدمی که غربی و شرقی به عظمت وجود او و علم و درایت او اذغان دارن ،نیاز به حفاظت نداره....!!!؟؟؟؟ با توجه به عقل و شعور شما ،شایدم نیاز نداشته باشه ...هه هه هه هه ه ه ه

جان فدا

نمیدونم که چرا یه سری عقده دارن نسبت به این نظام و انقلاب و ولایت فقیه که یسری مطمئنا از روی نفهمی هستش و یه سری هم این طور حرفا زدن رو کلاس میدونن و به از ...غربی ها خوردن افتخار میکنند نمیدونم والله پس چه کسا چه افتخاراتی که کسب نکردند ... جا کم نیارین واسه نصب افتخاراتتون (همیشه میگن تخریب کردن خیلی آسونه و از کسی دفاع کردن خیلی سخت )

invis

از شمال به خیابان "آذربایجان"، از شرق به خیابان "فلسطین"، از جنوب به خیابان "پاستور" و از غرب به خیابان "خوش زبان" متصل است. ... شاید اسمش رو گذاشتن حسینیه برای اینکه گوشای امثال تو رو دراز کنن لازم نیست من چیزی رو برات ثابت کنم چون تو خودتو زدی به نفهمی . ثروتی که فزرندان عاغا دارن و ثروتی که به فنا دادن اصلا تو ماشین حساب جا نمیشه . از عقل شعور هم حرف نزن که معلوم شد خودت چقدر داری . به احتمال زیاد از اون چماق بدستها یا از فک فامیلاشون هستی که خون مردم بی گناه رو کردن تو شیشه

حقیقت من

سلام و درود قطعا کاخ نیست و بیت هست . هیچ تجملی هم توش وجود نداره ، ولی جان فدای عزیز ، شما هم چرت نگو ، اون حسینیه امام اسمش جماران بود و الآن دست کسای دیگه ست ، نه رهبر !! بیت رهبری وسط شهره ، جماران بالای شهر بود ... در ضمن ، اون آقا یا خانمی که این متن رو نوشته ، بدونه که همه ی حرفاش درسته ، ولی نتیجه ی مسخره ای گرفته !! منم میتونم یه همچین حرفایی برای سال 84 بزنم و نتیجه علیه اقتدارگرایی و اصولگرایی بگیرم . در ضمن ، به فرض اصلاحات هیچ ، اگر حمایت های آیت الله هاشمی رفسنجانی نبود ، چه امسال ، و چه در دوران قبل تر از حسن روحانی (خبرگان و ...) الآن قطعا رای نمی آورد ... اینقدر با بغض ننویسید ، اینقدر سعی نکنید دولت فعلی رو به سمت حاشیه بکشونید ... سپاسگزارم . ما همه پیروز انتخابات بودیم ، همه ی مردم ، حرفی که دکتر عارف توی پیام تبریکش به حسن روحانی و رهبر و ملت گفت . حرفی که خاتمی دیروز توی جلسه اش اشاره کرد و روزنامه ها هم منتشرش کردند (البته بجز کیهان و... که هنوز توهم دارند) . باز هم سپاس .

حقیقت من

در ضمن ، اینکه آقای روحانی زیر سایه ی آیت الله هاشمی و شاید هم خاتمی بمونه و همچنین زیر سایه ی رهبر و ولایت فقیه ، هیچ تناقضی نداره ... امیدوارم توی دولتش از اصولگراهای کارآمد "هم" استفاده بکنه تا دولت فراجناحی اش رو شکل بده و وحدت ملی و آشتی ملی ای که گفته بودند (به پیشنهاد هاشمی) زودتر اتفاق بیفته . البته ما مثل ---------- نیستیم و از دیگر احزاب هم استفاده میکنیم و عقده نداریم و کسی را بی دلیل به خاطر یک اشتباهش ، خوبی های قبلی اش رو تخریب نمیکنیم . باز هم سپاس .

جان فدا

من اصلا بحث های سیاسی الکی و صد من یه غاز نمیکنم وفقط میخوام از رهبری دفاع کنم و تمام. حقیقت کاذب : بابا مملکت ما دیکتاتوری که نیستش دارید میگید زیر سایه ... نه منظور ما اینه که میگیم در زیر پرچم ولایت مطلقه فقیه باشه اینه که زیر پرچم اسلام و انقلاب باشه نه شخص رهبری معظم این حرف هم حرف مردم هستش که ملاک درستکاری مسئولین رو با توجه به نزدیکی افکار و رفتارشون با رهبری میسنجند، دلیل اون هم همین درستکاری و تدبیرها و آینده نگری های رهبر معظم هستش.. ای اقل و ای کوچک ، حسینیه جماران محل دیدارهای مردم با امام بود و حسینیه امام ،جایی است که رهبری با مردم دیدار میکنند آره اسم اون مکان حسینیه امام هستش نه اینکه امام اونجا بودند حالا تو باز بیا ادای آدم های مطلع رو درار ای بی خبر از معلوم ها و حقایق. شر میگی واسه من. invis هم اصلا ارزش وقت گذاشتن و جواب دادن رو نداره ...

invis

اولا که جان فدا درست حرف زدن بلد نیست تو هم میای بهش گل تقدیم میکنی واسه همین منم جواب شو دادم و دیگه باهاش بحث نمیکنم درست حدث زده بودم روابطتی با چماق به دستها داره با اینا که نمیشه بحث کرد ...تا چند تا پست قبل میگفتی مدرک بده کدوم خونه کدوم بیت ؟ محلش رو گفتم برات چرا زبونت گرفت ؟ اگه برات مدرک هم بیارم باز میگی اونیکی مدرکم بیار .مگه خودت برای تمامی مطالبت مدرک گذاشتی ؟

عرفان

سلام من مطالب رو خوندم این اسم خارجیه کم آوردش معلومه اصلا مطالبش ناقص و بی معنیست کی گفتن :"" کدوم خونه کدوم بیت "" حالا اون اومده جی پی اس زده مکانو و بعدش داره استدلال الکی میکنه و ... اصلا مورد بحث و مدارک ،منظور موقعیت مکانی که نیستش کمیت و کیفیت خود مکان هستش من حق رو کاملا میدم به جان فدا و نویسنده سایت (خدا رهبری رو حفظ کنه) خارجی ،اگه بازم حرف بزنی میگم چماغ بدستا بیانا...

لی لی

سلام من تازه با وبلاگ شما آشنا شدم. من همیشه دوست داشتم حرف همه رو بشنوم. اما یه سؤال دارم. نمیدونم اشکال از سیستم نظر گذاریه یا بعضیها از شدت عصبانیت جملاتی نوشتن که خیلی سر و ته نداره. اگه همه چی درسته آخه این چجور نظرهاییه آخه؟!!! در مورد مسائل مملکت هم کاش دوستان اینقدر با اغماض صحبت نکنند. در حال حاضر هرکس نخواد که برای پیشرفت کشور تلاش کنه و با حرفهایی که میزنه و یا کارهای ضد ایران که انجام میده اثر مستقیمی در روان جامعه داره ، قطعا خائنه و آگاهانه و یا جاهلانه دست در دست کسانی در خارج از مرزهای این مملکت گذاشته که به شدت و با سرعت در حال تجزیه جهان به نفع قدرتهای خودشون هستند. بهتره خواب نباشیم و ببینیم در دنیا چه خبره که خدای نکرده ما هم در دام نیرنگهای اونها نیفتیم.

جوادسعادت

عزيزم يك دليل رونگفتي اونم جهل جوانان بوده كه بخاطركلمه ي آزادي راي دادن فك كردن روحاني راي بياره ميتونن توخيابون رابطه جنسي داشته باشن جهل فراگير شده وباتوجه به مشاهدات ظهورنزديك است خداكنه هرچه زودتربااومدن حضرت مهدي عدل ودادكل دنياروپركنه