مانکن های تبلیغاتی اینترنت فراتر از آفساید

اما چرا استفاده از زنان برای تبلیغات؟

غربی ها همواره از زن استفاده ابزاری نموده اند. زمانی برای استفاده های جنسی و زمانی هم برای فروش محصولات و کالاهای خود. استفاده از جاذبه ی جنسی زن ،احمق جلوه دادن زن و محدود کردن فعالیت‌های زن به کار در خانه انواع مختلف تبعیض‌های جنسی اعمال شده به زنان در تبلیغات هستند.

غربی ها از زیبایی و فریبندگی زن در جهت منافع سرمایه داری و عرضه ی یک کالا استفاده می کنند که نه تنها تنزل مقام بلکه وجود زن در حد اشیا و حتی کمتر را نشان می دهند. صاحبان سرمایه و شرکتهای تبلیغاتی چه توجیهی می‌توانند برای آن داشته باشند؟ آیا غیر از این است که از غریزه ی جنسی مصرف کننده در جهت فروش کالای خود استفاده می‌کنند؟

محققان دانشگاه مینه سوتا ادعا می کنند که زنان اغلب در مقابل تبلیغات هایی با تصاویر برهنه و یا غیر اخلاقی خاموش هستند و سخنی نمی گویند اما آنها می توانند به تغییر ذهن در مورد این تبلیغات کمک کنند. نتایج این مطالعه که در مجله علوم روانشناسی منتشر شده، نشان داده شده است که اگر فروشندگان محصولات گران قیمت را با تصاویر زنان به نمایش بگذارند و تبلیغ کنند محصولاتشان بهتر فروش خواهد رفت.

مانکن های تبلیغاتی اینترنت فراتر از آفساید

 

تبلیغات های اینترنتی در ایران خط مقدم برهنگی

با وجود محدودیت ها در کشور، اینترنت بستر مناسبی است برای ترویج فرهنگ برهنگی. نوع پوشش زنان در تبلیغات های اینترنتی سایت های ایرانی به نوعی ترویج مد می باشد اما این مد ها به سوی برهنگی و تحریک پذیری پیش می روند. جذابیت بیش از پیش پوشش ها و تنوع آن باعث می شود بانوانی که جذب این تبلیغات ها می شوند از این پوشش الگو بگیرند.

 مانکن های تبلیغاتی اینترنت فراتر از آفساید

 

وظیفه تبلیغات های اینترنتی ترویج بی بند و باریست

وقتی به این تبلیغات ها در وب سایت های ایرانی خوب نگاه کنیم متوجه می شویم ژست زنان و زاویه ی عکاسی از آنها، نقاط تحریک آمیز اندام زنان را بسیار واضح نشان می دهد به نحوی که مخاطب فارغ از نوع کالای تبلیغاتی بیشتر متوجه اندام تحریک آمیز زنان می شود.

 مانکن های تبلیغاتی اینترنت فراتر از آفساید

 

هدف نهایی این تبلیغات ها

دیگر شکی نیست که این تبلیغات ها قلب فرهنگ ما را نشانه گرفته اند. درواقع ابتدا با عادی نشان دادن نوع پوشش می خواهند چشم های ما به این نوع پوشش عادت کند و بعد با ترویج این مد موجبات فساد های اخلاقی را در جامعه ترویج دهند. اگر یادتان باشد در سال های نه چندان دور مانتوی بانوان تا روی کفش بود اما هر سال سانتی از آن آب رفت و امروز تا بالای زانو رسیده است. دلیل اینکه این نوع پوشش مرسوم شد اینست که چشم های ما کم کم عادت کرد به کوتاه شدن مانتو و این درست همان کاریست که امروز تبلیغات های تحریک آمیز ایرانی سایت ها بر عهده دارند.

 مانکن های تبلیغاتی اینترنت فراتر از آفساید

 

قانون برای استفاده از زنان در تبلیغات چه می گوید؟

بر طبق قانون یکی از مأموریت‌های اصلی دفتر تبلیغات و اطلاع ‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نظارت بر آگهی‌ها و انطباق آن با موازین شرعی و قانونی کشور است؛ اگر آگهی‌های تبلیغاتی که در صدا و سیما، در تبلیغات محیطی، روزنامه‌ها و نشریات به چاپ می‌رسد، خلاف موازین شرعی و قانونی باشد، این نهاد قانونی باید برخورد لازم با این تخلف را انجام دهد .

/ 35 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گلستان بلاگ

سلام با تشکر از مطلب خوب شما این مطلب با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد. http://golestanblog.ir/?p=15896 منتظر مطالب بعدی شما هستیم.

دختربابا

سلام همش میگیم وضعیت خرابه حجاب کم شده ...ولی دقت کردین دست چند تا مردی که مثلااااااااااااااا تحصیل کرده و با سوادن تو دست همین بی حجاباست؟! آخه مردا مون هم بی غیرت شدن دنبال این هستند که وقتی با خانومشون میرن بیرون یکی میبینتشون بگه به به چه سری چه دمی... یه جور اساب بازی و عروسک نمایشی میخوان تا زن زندگی بعد اون خانوم بیشتر وقتشو جلو آینه است اونم نه برا شوهرش برا ویترین کردن از آشپزی و وقت گذاشتن برا بچه ام خبری نیست چون حرام کردن جوانی خودش میدونه بااین متقاضی ها قشر زن دنبال این برنامه ها میگرده نمایشگاه مدو لباس...یا هرچیز دیگه ای تازه این لباسا مثلا سنتی و ایرانی هستندوقرار مارو تشویق به استفاده بکنند زن الان شده یه وسیله برا نمایش یه لباس تو سایت ها و ژورنال ها یا... دستش تو دست شوهرش تو خیابون متاسفانه اکثر آقایون همینو میخوان فقط محدود انسان هایی هستند که به حجاب و حساسیت های همسرشون در پوشش اسلامی افتخااااااااااااااااااااااااااااااار میکنند داغ دل مارو تازه کردین بااین مطالبو موضوعاتتون یاعلی

اسماعیل

با سلام بنده وبلاگتونو تقریبا 2 ساعتی هستش که مطالعه می کنم مطالب خوبی دارید و من بیشتر از قسمت حجابش خوشم اومد تصاویرش واقعا تاثیر گذار و فوق العاده بود ممنون

امین

saket ba6

دوست

سلام واقعا عالی بود.مسئولین که با وجود مشغله های فراوانشون (البته نمی دونم چیکار می کنن که ما نه اختلاس داریم ،نه بی فرهنگی ، نه بی حجابی و نه ....) به این معضلات نمی تونن رسیدگی کنند. پس خودمون باید کاری کنیم . ای که دستت می رسد کاری بکن . یا علی

ماتادور

دریته وضعیته بدی شده... کسی هم انگار به فکر نیست... جالب اینجاست که تو چله زمستونم ساپورت میپوشیدن والا اینا اگه توی کسب علم انقدر مقاومت نشون میدادن که تو این سرما با ساپورت نشون دادن ،الان بشر یه 100 سالی جلو تر بود از نظره علمی...[زبان]

محمدجندقیان

سلام واقعا عالی بود

عمار سید علی

حالاتوی خیلی از سایت ها وسایلی تبلیغ میشه که اصلابه جامعه اسلامی و بچه هایی که پای اینترنت می شینن نمی خوره

واقعا هم شرم آوره آخه این وضعشه، اینا خجالت نمی کشن، نا سلامتی مسلمونن ها با یه رژ لب و دو تا ساپورت میان وسط که چی ؟؟

ملیحه

یا بقیة ا... [گریه]