چه کسی امل و بی فرهنگ است؟ (خانم های بد حجاب پاسخ بدهند)

لابد شماهم دیده و یا شنیده اید خانم هایی که وضع ظاهری مناسبی ندارند و به اصطلاح خودشان امروزی هستند به دختران و بانوان باحجاب امل و بی فرهنگ می گویند. اما آیا واقعاً خانم های با حجاب بی فرهنگ هستند؟

هخامنشیان که بنیان‌های فرهنگ و تمدن ایران را پی ریزی کردند از مهمترین ویژگی تمدنشان همانطور که از کتیبه های بجای مانده از دوره هخامنشی می‌توان مشاهده کرد اعتقاد به خدای دانا وتوانا بنام اهورامزدا بوده است.

در شرایطی که ایرانیان باستان برخلاف اعراب جاهل بت پرست نبودند و برخلاف یونانیان به خدایان متعدد اعتقاد نداشتند و برخلاف هندوان گاو را مقدس نمی‌دانستند و برخلاف مصریان شاهان ایران همچون فراعنه مصر ادعای خدایی نداشته اند. بنا بر همین فرهنگ و تمدن پوشش زنان در ایران باستان هم همیشه سبک و اسلوب خاصی داشته است.

چه کسی امل و بی فرهنگ است؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد که پوشش تمام بدن در دوره‌های مختلف تاریخی چه نزد زنان و چه نزد مردان در ایران یک حقیقت بوده است و به هیچ وجه ایرانیان در برهنگی به سر نمی برده‌اند. برخی معتقد هستند که این پوشش کامل و آراسته به نوعی ریشه به وجود آمدن حجاب در دنیا است.

ویل دورانت معتقد است نقش پوشش و حجاب زنان در ایران باستان چنان برجسته است که می‌توان ایران را منشأ اصلی پراکندن حجاب در جهان دانست.

دایره‌المعارف لاروس نیز به وجود حجاب زنان در ایران باستان اشاره می‌کند. در تفسیر اثنی عشری چنین آمده است: «تاریخ نشان می‏دهد که حجاب در فرس(فارس) قدیم وجود داشته است

حال به نظر شما باتوجه به تمدن و فرهنگ ایرانی ها خانم باحجابی که در خیابان خود را از دید نامحرمان می پوشاند امل و بی فرهنگ است یا خانمی که فرهنگ خود را از غرب که همان وسیله لذت ساختن از زن و برهنگیست به ارث برده امل و بی فرهنگ است؟

/ 57 نظر / 297 بازدید
نمایش نظرات قبلی
همای رحمت

احسنت

ملیحه

خیلی وقته منتظر این پستتون هستم.[قلب]

ملیحه

دهان کسایی که رو بازوشون خالکوبی میکنند و سگ تو بغلشون میگریند و ورد زبونشون هست جانم فدای ایران و کوروش و داریوش و سیروس و اکبر و اصغر و از موش هم ترسو تر هستن! بسته شد![نیشخند][گل][گل][گل][گل]

اورموی

ما که ایرانی‌تبار و از نسل کورش و ... نیستیم پس قضیه حله [نیشخند]

محمد مهدی

بسیار عالی بود

دوستدار شهدا

حتی بال زدن چند پروانه می تواند روی حرکت کره زمین اثر بگذارد . حرکت خود در جهت احیای اسلام و حجاب را ولو کوچک ،دست کم نگیرید .انشاالله به زودی شاهد جامعه ای عاری از فساد علنی وبدحجابی خواهیم بود.

حمید نعیمی

بسم الله الرحمن الرحیم. احسنتم طیب الله.بسیار بسیار عالی.برادران و خواهرانی که هم ولایتی میر فندرسکی بزرگید(شاید)همین گونه به دفاع از اسلام ناب بپردازید. دستتان را میبوسم،از راه دور.(از فردیس کرج،نزدیک تهران.)[گل] والسلام علی من التبع الهدی.

سجاد

سلام هم سنگر خسته نباشید. ایام اربعین رو هم بهت تسلیت میگم انشاالله پاداشت و از خود اقا بگیری. مطالبت خیلی جالب بود با اجازت چند تا شو با ذکر منبع کپی کردم. خوشحال میشم به وب منم بیای . یا علی

منتظر ظهور

دمت گرم . ولی اگه کمی طولانی تر بود بهتر بود اجرکم عندالله

منتظر ظهور

فوق العاده بود با ذکر منبع در وبلاگم منتشر کردم