اول ای جان دفع شر موش کن

موش تا انبار ما حفره زدست          و از فنش انبار ما ویران شدست
اول ای جان دفع شر موش کن              وانگهان در جمع گندم جوش کن

با نگاهی به تاریخ اختلاس و مفاسد مالی در کشور بعد از انقلاب خوب درک می کنیم که هر چندسال چهره ای نو به کشور معرفی می شود. یک روز کرباسچی، یک روز جزایری، یک روز خاوری، یک روز زنجانی و آقازاده ای که همیشه معرف حضور همگان بوده و هستند و خواهند بود.

اما نکته جالب در پشت صحنه ی همه این مفاخر مفسد، وجود کله گنده هاییست که ریشه در دل اقتصاد کشور دارند. چرا باید وام های کلان در جیب چند نفر انگشت شمار باشد و دولت هم توان باز پس گیری این وام ها را بخاطر وجود همان ریشه های کله گنده نداشته باشد؟

پس بسیار واضح هست تا وقتی که نظام اقتصادی کشور اصلاح نشود باید هر چندسال یکبار شاهد بیرون زدن دملی چرکین از دل اقتصاد فاسد کشور باشیم.

اول ای جان دفع شر موش کن

به قول معروف تا وقتی که از انبار محافظت نکنیم نمی تونیم در فکر جمع کردن موش ها باشیم. چون بلاخره موش راهش رو از هرجایی که شده به دل این انبار باز می کند. از مفسد اقتصادی نمی توان توقعی جز فساد اقتصادی داشت ولی تا زمانی که این مفسد چراغ سبزی دریافت نکند نمی تواند دست به فساد بزند.

همین الآن که دارین این متن رو می خونین مطمئن باشید نظام فاسد اقتصادی در حال پرو بال دادن به یک مفسد اقتصادی دیگر است...

پ,ن: به نظر من نباید این هارو مفسد اقتصادی معرفی کرد، مفسد اقتصادی اون جوونی هست که با هزار بدبختی و دوندگی و اشک و گریه و منت کشی رفته وام ازدواج گرفته و حالا بخاطر همین آقایان و شرایط بد اقتصادی توان بازپس دادن این وام رو نداره!!! بله این جوونا مفسد اقتصادی هستند نه این بیچاره ها که به نون شبشو محتاجن. 8 تریلیون پولی نیست در برابر 4 میلیون وام ازدواج..!!!

/ 59 نظر / 50 بازدید
نمایش نظرات قبلی
افسر سایبری موعود

سلام بزرگوار عذر خواهی بنده رو بابت غیبت طولانی ام پذیرا باشید. بروزم پروردگارا ..... هـر عـیـب کـه هـسـت از مـسلـمـانـی مـاسـت... حــــجــــاب , وصـیـت و سـفـارش اکـثـر شـهـداء آرزوی خـیـلـی از جـوان هـای دم بـخــت و . . . یاعلی[گل]

عبدالله

سلام مطلب زیبایی بود لذت بردم به من هم سر بزنید خوشحال میشم در مورد تبادل لینک هم در خدمتم

رهروان شهدا

با تصاویری از کنفرانس وحدت اسلامی در محضر رهبری و حامد زمانی بروزم.[گل]

بچه شیعه...

سلام از اقدامات وپیشینه ی زیبای ریاست جمهور و اعوانشون(آغاجری و...)[عصبانی] هم بگید..... البته شفاف تر لطفا... تشکر

عطرکربلا

سلام همسنگــــــــــر........ لوگوی حقیر را قرارنمیدید

به سمت آسمان

با سلام و عرض ادب.... با توجه به الگوریتم جدید گوگل پایگاه به سمت آسمان لینک شما را حذف کرد.. در صورت تمایل به تبادل لوگو از لینک زیر اقدام کنید http://www.besamteaseman.ir/page/Contact با تشکر

باران

سلام ممنون..قالب درست شد :) یاعلی

عمار سید علی

نمی دونم چرا این ها یا فامیل حاج آقا خاطره اند یا این که دوست شاشون هستند

بی نام

با این ولی موافقم. البته اقتصاد فاسد هم تقصیر همین مسئولین کج و معوج ماهاست راستی، اون مطلب اعراب به ما آموختند، جالب بود. بهش فکر نکرده بودم هیچوقت. اعتراف میکنم بی دلیل شاید پذیرفته بودمش. ولی این دلیل نمیشه از عربها خوشم بیاد. همونقدی که اونا به منه ایرونی احترام میذارن، منم بهشون میذارم. کشورهای عربی زیادی رفتم، احترامی که بهم میذاشتن فقط بخاطر پولی که میخواستم بهشون بدم بود. ایرونی رو هیچی حساب نمیکنن. هیچی. ولی برو انگلستان. بعله، درسته، تو سال اتفاقایی میفته راجع به مسلمونا و ایرونی ها. ولی به مولا قسم احترام بیشتری به ایرونی میذارن تا این عربای خ... عرب ایرونی رو آدم حساب نمیکنه، دلیل نمیشه بخاطر اسلام ما بپرستیمشون. گور بابای ادم بد ذات. چه انگلیسی چه ایرونی چه عرب تموم