شهدایی که اشتباهی شهید شدند

نکته : این مطلب به هیچ‌وجه قصد تبلیغ ظاهر غربی مخصوصاً کراوات را ندارد بلکه تلنگریست به آنانی که بجای باطن افراد از روی ظاهر افراد قضاوت می کنند.

وقتی که ده نمکی اولین قسمت اخراجی ها رو ساخت خیلی ها دادشون در اومد که آقا مگه همچین رزمنده هایی تو جبهه و جنگ داشتیم؟ چرا دارین ایجوری برا مردم وانمود می کنین؟ اینا اشتباهه. درصورتی که واقعاً شهدای ما از کره مریخ نیومده بودند و از بین همین مردم رفتند و شهید شدند.

خیلی از شهدا اصلاً ظاهرشون به شهدا نمی خورد اما باطنشون به پاکی انسان های آزاده ای بود که پشت چهره ای متفاوت یا حتی پوششی غربی جا خوش کرده بود و خیلی ها شاید با حضور اون ها در جبهه ها مخالفت می کردند اما اومدند و رفتند و آسمانی شدند تا به همه ما بگن رنگ خدایی داشتن به چهره و پوشش نیست.

شاید الآن بعضی ها بگن دهه اگه اینجوری باشه یه خانمی با ظاهر و پوشش بد بیاد بیرون بعد بگه مهم باطنه، خیر منظور من این نیست چراکه هر آدم عاقل و بالغی می دونه فردی که ظاهر و پوشش تحریک کننده داره نمیتونه باطن کاملاً پاکی داشته باشه.

شهدایی که اشتباهی شهید شدند

اما خیلی از شهدایی که شهید شدند ریش هاشون رو تیغ می زدند یا کراوات می زدند یا... که اگه امروز بودند به حساب بعضی ها اصلاً نباید شهید می شدند و خودمونی بگم اگه روش رو داشته باشن می گن اینا اشتباهی شهید شدند.

شهدایی که اشتباهی شهید شدند

مطمئناً بعضی ها الآن با خودشون می گن شهدایی که کراوات زدند بخاطر شغلشون بوده و قبل از انقلاب باید اینکارو می کردند اما اگه اینجوری باشه چرا شهید چمران اینکارو نکرد؟ یعنی باید بگیم شهدایی که کراواتی بودند بخاطر شغلشون دوتا اشتباه کردند؟ هم کار برای نظام طاغوت و هم زدند کراوات که پوشش غربی هست؟ این دید اشتباهی هست که بسیاری از بچه حزب الهی ها به اون دچار شدن و مدام میگن هدف نمیتونه وسیله رو توجیه کنه که باور دارم خودشونم معنی این جمله رو نمیدونند.

بله دوستان زمانه ما پر شده از حاجی گرینف هایی که مسعود ده نمکی به خوبی اون هارو به تصویر کشید. آدم هایی که مدام داد می زنند جنگ جنگ تا پیروزی صدام بزن جای دیروزی و بعد با گذاشتن ریش و یقه بسته و تسبیح مدام از کار این و اون ایراد می گیرند، بدون اینکه یه کار درست فرهنگی و ارزشی انجام بدن و برعکس باعث دوری خیلی ها از دین و ارزش ها می شن.

اگر این افراد در اون دوران می تونستند جلوی افرادی مثل شهید طیب حاج رضایی و شهید شاهرخ ضرغام (شاهرخ سیبیل) رو می گرفتند و نمی گذاشتند در مسیر اسلام قدمی بردارند چراکه این دو از لوطی های معروفی بودند که ظاهرشون به بچه مذهبی ها نمی خورد اما مانند حر به صف مردان خدا پیوستند و آسمانی شدند...

متأسفانه همین دید باعث شد تا شهید آوینی بخاطر به تصویر کشیدن یک جوان لبنانی با تیپ متفاوت که سربند الله اکبر به سر داشت از سوی همین حاجی گرینف ها ممنوع التصویر بشه. درواقع آوینی میخواست بگه اسلام در قلب هر کسی نفوذ میکنه حتی اگه اون فرد ظاهرش با یک فرد مسلمان فرق داشته باشه و نباید از روی ظاهر افراد تصمیم گرفت.

حداد عادل با کراوات

اگه به گفته اینجور افراد باشه الآن غلامعلی حداد عادل نباید فامیل رهبر معظم انقلاب می شد چون اونم یک زمانی کراواتی بود وچون ظاهر غربی داشته و مروج ظاهر غربی بوده نمیتونه فردی باشه که در جهت انقلاب و ارزش های اون قدم برداره.

شک ندارم اگر یک نفر با ریش و یقه بسته بدون عمل و یک نفر با ظاهری متفاوت اما با عمل رو نزد رهبر انقلاب ببرند، رهبر عزیزمون اون فردی که ظاهر متفاوت داره اما کار انجام میده رو انتخاب میکه چون ایشون بارها تذکر دادند از روی ظاهر قضاوت نکنید درست مثل تذکرشون در خراسان شمالی.

به امید روزی که همه ما به باطن افراد توجه کنیم نه به ظاهر افراد...

پ,ن : دوستی دارم که فعالیت قرآنی داره و به جرأت می تونم بگم خیلی هارو قرآنی کرده اما چون آستین کوتاه می پوشه بعضی ها بهش ایراد گرفتند و ایشون رو ضد دین و ضد ارزشی می دونند. افرادی که شاید به یک نفر هم قرآن یاد نداده باشند...

/ 42 نظر / 435 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

نباید هم نظرات رو نشون بدی .. چون احساست بر اینکه تو راست میگی و بقیه دروغ جمع کن این لاطالیاتت رو.

Banoo

بنظر من کراوات یه پوشش هست و نباید ب دلیل اینکه کسی استفاده میکرده و میکنه ما بگیم ضد انقلاب و دین و این حرفاس با نوشته هاتون کاملا موافقم پیروز باشین ان شا الله

محمود(بخش سوم)

مباحثه به شرط حیات و دوباره اومدن ان شاالله...

محمود

یا علی برادر..[قلب][گل]

مارال

حرفای ضدونقیضی میزنین همین خانمای بدحجاب دل خانواده شهداروخون کردن.اگه همه چی ظاهرنیس قطعاهمه چی هم باطن نیس

کلبه

با سلام. اینکه عکس جناب آقای حداد عادل رو نشون دادین که چی؟ درسته فضای مجازی هست و باید حرف زد اما نه به هر قیمتی که آبرو و شخصیت کسی رو زیر سوال ببرین.بنده برای اول بار است این تصویر رو میبینم و این یعنی شما دارین شخصیت ایشون رو تخریب می کنید.....عیب کسان منگر و احسان خویش دیده فرو بر به گریبان خویش.

دختر ایرانی

شاهکار بلااااااااااااااااااااااااگفا!؟ وبلاگ های یک سال اخیر حذف شده اند(+وب بنده[گریه]) مطالب یک سال اخیر وبلاگ های قدیمی تر حذف شدند . . . اونوقت نوشته: بلاگفا یک ابزار قدرتمند برای ساخت و مدیریت وبلاگ است . [قهقهه]

جواد

با سلام مطالب سایت واقعا خوب و عالی هستن، از زحمات شما هم تشکر می کنم.فقط یک نکته عرض کنم که در متن "جوان لبنانی" نوشته اید که درستش"جوان بوسنیایی" است :) پ.ن: وقتی این متنو می خوندم ناخودآگاه یاد عکس هایی که از مراسم عروسیتان گذاشته بودید، افتادم!

دختر ایرانی

اولا:سلام[گل] دوما:دوستان ظاهر بین گرامی/بحث سر ریش وکروات نیست .اصلا کروات حرومه...زدنش هم گناه کبیره! اما اصل قضیه مسئله دیدگاه شماست...[گل] سوما:(: جدیدا مث اینکه باید فحش بدیم وانتقاد تند کنیم تا نظرو جواب بدین ها؟[گل][چشمک]

حسين

سلام من تازه با وبلاكتون آشنا شدم با اسم حسين هم توي فيلم وين تا ونك براتون نظر كذاشتم راستش از طريق وبلاك بجه هاي مسجدي ماهشهر باهاتون آشنا شدم مطالب متنوع و مفيدي ميذاريد