رأی معبر سایبری فندرسک به دومین دوره مناظره - فرهنگی

1- آقای جلیلی خیلی خوب سایر کاندیداها رو به چالش کشوند و همچنین تونست پاسخ خوبی به انتقادات و سؤالات کاندیداها بده. ایشون طرح بها دادن و شناسایی استعداد های فرهنگی رو مطرح کرد که بسیار عالی هست. ایشون نسبت به طرح آقای عارف انتقادی داشت و گفتن که فرهنگی که شما میگی فقط برای افرادی هست که از شما حمایت می کنن و نظراتشون مطابق نظرات شماست اما ما میخواهیم که این فرهنگ تحت اختیار اشخاص خاصی نباشه و همه بتونن در اون نقش داشته باشن. دید وسیع ایشون در بحث فیلم های ضد ایرانی خیلی جالب بود. آقای جلیلی تاکید داشت که فرهنگ هم در اقتصاد هم در سیاست و هم در اجتماع نقش داره و فرهنگ رو به فضای تنفسی تشبیه کرد. در بحث سیاست مثال خوبی زد و گفت که دشمن برای اینکه بیاد تفکرات سیاسی خودش رو به ما و سایر کشور ها تحمیل کنه میاد فیلم ضد ایرانی آرگو رو میسازه. خب چراما از همین ابزار برعلیه خودش و همچنین فرهنگ سازی برای مردم خودمون استفاده نکنیم مثل ساخت فیلمی از زندگی شهدای هسته ای و یا همین قیام 15 خرداد.


2- آقای حداد عادل خیلی موشکافانه مباحث رو مطرح می‌کرد و انتقادات بسیار بجایی از کاندیداها کردن. همچنین تذکری که به مجری برنامه دادن خیلی بجا بود. اما در بیان ایراداتی که در دوران خدمتش انجام داده بودند نتونست خوب از خودش دفاع کنه.


3- آقای قالیباف صحبت های خوبی انجام داد و طرح ها و ایده های خوبی هم بیان کرد اما نتونستن به ایرادی که ازشون گرفته شد در خصوص نحوه ساخت و ساز های دور از فرهنگ تهران پاسخ خوبی بده. ولی رضایت بخش بود.


4- آقای دکتر ولایتی صحبت های خوبی داشتن. نگاه ایشون به تاریخ گذشته ایران بسیار خوب بود و حاکی از تحقیقات بسیار خوب ایشون داشت. اما بیشتر به موضوع سیاست پرداخت تا فرهنگ. ولی ایده فرهنگ سازی از مدارس ایده بسیار خوبی بود.


5- آقای عارف در بحث فیلترینگ و ماهواره بحث خوبی ارائه داد و منظورشون این بود که باید جوری برای مردم فرهنگ سازی بشه که دنبال این چیزا نرن. ولی با نحوه علمکردشون مخالف هستم. همچنین اسم از آقای شجریان و بعضی از نهاد ها بردن که الان در جمهوری اسلامی جایگاهی ندارن و آقای جلیلی خوب پاسخ ایشون رو دادن و گفتن که چون اون ها مد نظر شما هستن پس باید بهشون بها بدیم و با اینکار زمینه فعالیت دیگران رو از بین می بریم.

 

6- آقای رضایی متأسفانه همه چیز رو ربط میداد به اقتصاد که آقای حداد عادل پاسخ خوبی به ایشون دادن و گفتن که اگه اینجوری باشه باید اونایی که وضع مالی خوبی دارن همشون با فرهنگ باشن و اونایی که وضع بدی دارن باید همشون بی فرهنگ باشن که الان کلا برعکس این قضیه تو کشور حاکم هست.


7- آقای روحانی که هرچی گفتن دوستان دستشون رو رو کردن. مثل بحث کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه ها که آقای جلیلی پاسخ خوبی به ایشون دادن. در کل چندان طرح و ایده ای نداشتن.


8- آقای غرضی که فقط از دوستان سؤالاتی پرسید که اصلاً ربطی به حرفاشون نداشت و من نفهمیدم ربط برق و گاز و تلفن به فرهنگ سازی چی بود. اون ذوالقرنین هم که به کوروش نسبت داد دیگه حسابی کفر منو در آورد.

/ 30 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سردارجنگ نرم

بسم الله ارحمن الرحیم رای ما فقط جناب آقای روحانی است چرا که هاشمی رفسنجانی گفته طرفداران من از روحانی حمایت کنند... رای ما حسن روحانی جلیلی یک آدم جلب و چاپلوسی است و با دستهای پشت پرده صلاحیتش تاییدشد... حسن روحانی . حسن روحانی . حسن روحانی

من

واقعا تمایلات شما به اقای جلیلی و حمایت اشکار شما از ایشان این حرف شما که میگویید کاملا بی طرف هستم را تایید میکنید ؟ مطمئنید اقای جلیلی در این مناظره از همه بهتر عمل کردند ؟ من از این وبلاگ انتظار همچین دفاعیاتی را نداشتم و واقعا متاسفم که انتخاب خود را تحمیل میکنید !!! تمام

ارواح سیاه

چرا یه هو این قدر جاها عوض شد عارف اصلان گفتی به درد نمی خوره اومد 5 بعد ولایتی از دوم اومد چهارم

santago

این جوریه 1 ولایتی 2 حداد عادل 3 جلیلی 4 رضایی 5 قالیباف 6 غرضی 7 روحانی 8 عارف

سردارجنگ نرم

زمان امام موقعی که هاشمی داشت اینقدر زحمت می کشید و با امام بود شما این جلیلی جلب پستونک دهنتون بود.... فقط روحانی یاعلی

سردارجنگ نرم

شما چرا کنار اسم بنده عکس پرچم آمریکا گذاشتید؟اونایی ک طرفدار جلیلی هستن ایرانی هستند بقیه آمریکایی؟جلیلی داخل مناظره فقط پوزخند میزنه و بقیه رو مسخره میکنه؟به نظرشما چرا هاشمی رد شد؟؟

سردارجنگ نرم

میدونستم میگی توان جسمی:شایدسنش زیادباشه اما مهم اینکه عقلش بیشتر از بقیه کارمیکنه اما از نظرمن چون میدونستن رای بالایی میاره و بعضی ها از کار بی کار میشن این کارو کردن . یازهرا

عابر

جناب سردار جنگ نرم این جمله شاید تکراری باشه ولی واسه یه عده باید هی تکرار بشه شاید فرجی شدو متوجه شدن که *میــــزان حال فعلی افراده*فکر نکنم دیگه نیاز به توضیح بیشتر باشه التماس دعا[گل]

لیلا

فقط جلیلی

سردارجنگ نرم

من مدرک دارم جلیلی سران فتنه