شب یلدا

چه فرقی می کند در روضه شهادت باشی یا در میان خانواده ات؟

وقتی کودکی منتـظر محبــت توست.

امــا فرق می کند در جایی باشی که خواست اهل بیت است

 و موجب خوشنودی خانواده ات...

 شب یلدا

متنفر هستم از افرادی که مدام می خواهند دین و آیین های مذهبی مارا در مقابل سنت های باستانی ایران قرار بدهند و دانسته یا ندانسته کاری کنند تا مردم از دین و مذهب ما زده بشن.

یلدا از لحاظ دینی نیز مورد تایید قرآن و اهل بیت است چراکه یکی از اهداف بزرگ این شب صله رحم است که ثواب بسیاری از آن یاد شده است تاجایی که رسول خدا(ص) فرمودند:

«به حاضر و غایب امتم و به کسانی که در پشت مردان و رحم زنان هستند (آن‌هایی که هنوز به دنیا نیامده ‌اند) تا روز قیامت سفارش می ‌کنم که صله رحم را به جا آورند، اگر چه راهشان به سوی هم ‌دیگر یک سال فاصله داشته باشد؛ زیرا صله رحم از دین است.» اصول کافی، ج۲، ص۱۵۱.  

اما حالا که یلدای امسال مواجه شده با شب شام غریبان رسول اکرم (ص) و امام حسن (ع) میتونیم کاری کنیم که ثواب بیشتری از این شب ببریم و موجب خوشنودی اهل بیت هم بشیم. مثل رفتن به شیرخوارگاه ها و سرکشی از یتیمان. حتی اگر نمیتونیم اونجا حضور داشته باشیم به نیابت از خانواده هزینه ای که میخواد صرف خرید بعضی از اجناس سفره شب یلدا بشه رو هدیه کنیم به این اماکن.

یادمان باشد چهره دین را با بعضی از برخورد های افراطی تخریب نکنیم...

/ 25 نظر / 271 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بانوی بی قرینه

سلام.پیشنهادتون جالب بوددرخصوص رفتن به شیرخوارگاه وقشنگتر میشه وقتیکه فقط منحصر به شب یلدانباشه,هروقت که فرصت کردیم سری به شیرخوارگاه,خانه سالمندان وآسایشگاه جانبازان بزنیم. ایمانتون پایدار.

فروغ

آره نظر شما درسته...هرچند دیشب این فکر به ذهنمون نرسید انشالله فردا

معبرسایبری عمار

سلام علیکم آخرین مطلب معبرسایبری عمار http://www.ammarsayberi.blogfa.com/post/28 یامهدی

ملیحه

دست شما دردنکنه.[گل]

یه دختر چادری

سلام . مزار شهدای گمنام شهر خانببین

سياوش

سلام برادر شرمنده چطرور ميشه عنوان قالبو پاك كرد؟چون عنوان باشه هدر رو خراب ميكنه ممنون ميشم به ايميلم ارسال كنيsfarahi@chmail.ir

lord128

[تایید][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست]

جامانده....

سلام... حقیقتا تو این مدت که پیگیر وبتون هستم؛ جزء بهترین سایت ها و وبلاگ هایی بوده که دیدم. خصوصا عکس های پرمفهومی که میذاریدو خداقوت به منم سر بزنید و منو از نظرات گرانبهاتون مطلع کنید. یامهدی(عج)