عرب ها به ما آموختند یا غربی ها؟

بعضی ها چنان ادعای ایرانی بودنشان میشه که حد و مرزی نداره و رگ غیرتشون حسابی ورم می کنه که بیا و ببین. بیشتر این افراد هم تحت تأثیر شبکه های اجتماعی و شبکه های ماهواره ای فارسی زبان خارج از کشور قرار می گیرند و بدون هیچ فکری شروع به بافتن اراجیفی می کنن که از این شبکه ها تو مغزشون فرو کردن.

به عنوان مثال می گن چرا نماز رو با زبان عربی بخونیم بیایم فارسی بخونیم. یعنی من میخوام بدونم این شخص از پیامبر(ص) و خداوند خیلی بیشتر می فهمه؟ خب اگه قرار بود قرآن رو فارسی بخونیم خدا بیکار بود بیاد آخرین پیامبر رو از عرب ها انتخاب کنه و قرآن رو به عربی بفرسته؟ مگه خداوند در قرآن نفرمود ما قرآن را عربی نازل کردیم تا در آن بیندیشید؟

یا مثلاً میگن که: عرب ها به ما آموختند که بجای خوراک بگویم غذا که خودشان به ادرار شتر می گویند. جالبه بدونید غِذاء در عربی به معنی خوراک است. جمع آن أغذیه می باشد. حال این مشکل از ماست که غِذا را غَذا تلفظ می کنیم.

یا میگن: عرب ها به ما آموختند برای شمارش خودمان از نفر استفاده کنیم که خودشان برای حیوانات به کار می بردند. جالبه بدونیم نفر به معنی دسته است. که در قرآن برای شمارش انسان و جن استفاده می شود. البته برای شمارش شتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

یا مثال دیگه میگن: عرب ها به ما آموختند که به جای واق واق سگ بگوییم پارس که نام سرزمینمان است. اول اینکه عرب ها تو واژه هاشون اصلاً "پ" ندارن که بخوان  "پارس" رو به ما یاد بدن!!!! همچنین واق  کلمه عربی است به معنی نگهدارنده و فارس ها به صدای سگ "عو عو" می گفته اند. و البته یکی از معانی واژه ی پارس خبر کردن نیز هست.

یا باز میگن: عرب ها به ما آموختند بگوییم شاهنامه آخرش خوش است چون آخر شاهنامه ایرانی ها از عرب ها شکست خوردند. بهتره بدونیم اصلاً تو شاهنامه خبری از اعراب نیست که ایرانیان بخوان از ونا شکست بخرن!

عرب ها به ما آموختند یا غربی ها؟

نکته جالب تر قضیه اینجاست که بعضی ازین خانما که این حرف هارو تو شبکه های اجتماعی می نویسند عکس های لخت و بی حجاب خودشون رو گذاشتن و زیر اون عکس ها چندین عرب لایک زدن و کامنت به زبان عربی گذاشتن و لذت بردن از زن ایرانی و اون خانم هم ابراز خوشحالی کرده از این تعاریف عرب ها. عجب غیرتی ... جالبتر اینجاست که بیشتر همین افراد که از اعراب بدشون میاد برا گردش و تفریح و صفا سیتی میرن دبی. شاید دبی برا اروپا بوده ما خبر نداشتیم.

حالا اگر بخوایم واقعاً به عنوان یک ایرانی رگ غیرتمون باد کنه باید یه نگاهی به همین شبکه های تلویزیونی فارسی زبان خارج بندازیم که به ما ایرانی ها آموختند شما ایرانی ها مردمانی کچل،‌ با دماغ های گنده و بسیار آدم های چاقی هستید که ناتوانی جنسی دارید و به دنبال گرفتن یک هفته ای ویزای کانادا هستید که قبل از اون باید اعتیاد خودتون رو ترک کنید.

همین شبکه های ماهواره ای فارسی زبان خارج از کشور هستند که به خانواده های ما برهنه بودن رو آموختند. همینا هستند که به ناموس ما آموختند در کنار شوهرت دوست پسر هم داشته باش. همینا به جوونای ما آموختند احترام بزرگتر ها رو نگه نداریم. همینا به ما آموختند که چشمامون هیز باشه و به ناموس مردم نظر داشته باشیم و در برابر چشم هیزی دیگران به ناموسمون بی غیرت باشیم.

حالا بودجه این شبکه های ماهواره ای فارسی زبان خارج از کشور رو کی میده؟ درست متوجه شدین غربی ها. اونا به ما آموختند که ایرانی نباشیم نه عرب ها... تازه این عرب هایی که پیامبر هر 40 روز باهاشون سر جنگ داشت (عقلشون نمیرسه) چطور میتونن به ما که مهد فرهنگ و تمدن جهانی هستیم چیز یاد بدن؟

نمیخوام از اعراب دفاع کنم اما مشکل در اینجا اعراب نیستند مشکل دین اسلام هست. می خوان از این طریق به دین ما ضربه بزنن و کاری کنند که مردم با توجه به کینه ای که از اعراب دارند از اسلام دور شوند.

/ 45 نظر / 67 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد

سلام دوست عزیز وبلاگ جالبی داری.،اگه ممکنه سایت منو به نام "هر آنچه شما می خواهید " لینک کنی اگه لینک کردی به من ایمیل بزن تا لینکت کنم یا علی

امیر

سلام .دوست عزیزی که فرمودند ضحاک در شاهنامه عربی است اشتباه کردند .در شاه نامه کلا 9 واژه ادبی امده .ازین جهت فردوسی را ناجی زبان فارسی میدانند.دوما ضحاک معرب کلمه فارسی دیرین آژی دهاک است که به فارسی امروز به معنی اژدها یا شبیه اژدهاست.من با عربی مخالف نیستم ولی وقتی ما داریم فارسی صحبت میکنیم نباید از کلمات قلمبه سلمبه عربی یا بیگانه افراطی باشیم .جالب اینه که پهلوی ام که دم از کروش و عرب زدای میزد تو نامه های شربانی و ادارجات دولتیش انقدر از کلمات قلمبه سلمبه عربی میدیدی که انگار اونا یه رگشون عرب زبان بوده.....

علی

آقای محترم لطفأ کتاب یزدگرد از نگاه فردوسی رو بخون بعد بیا از یکسری عرب حرومزاده دفاع کن.درضمن خدا محمد رو در عربستان به دنیا آورد و گفت این یک خطه را من اگر آدم کنم دیگه بقیه آدم میشن و حالا بگذریم که بازم آدم نشدن!درضمن شمایی که تو لوگوی وبسایتت فقط عربی نوشتی چجوری میخوای از ایرانی ها در برابر اعراب حمایت کنی؟اصلأ اینها به کنار.دیوث رو چی میگی؟دیوث یه سردار ساسانی بود که در برابر اعراب وایساد و اتفاقأ خیلی هم با غیرت بود.اما پس از اون به هرکس که بی غیرت بود دیوث میگفتن.حتی تو دین عربی ما هم کلماتی چون دیاثت داریم. اگه مردی نظر رو نمایش بده.گرچه مرد نیستی![خنثی]

علی

اجرکم عند الله

نیما

اقا بیا برو اخر شاهنامه رو بخون بعد بگو اسمی از عربا نبردن اخر شاهنامه عربا ایرانی هارو شکست دادن و این ضرب المثل که اخر شاهنامه خوش است طنز هستش

عرب ایرانی

رحمت به پدر و مادرت که تحلیل منطقی داری. بعضی عمدا تنفر از اعراب را رو نهادینه می کنند تا ایرانی ها که همیشه به اسلام اصیل لبیک گفته اند رو از اسلام زده و دور کنند . متاسفانه تلقی همه از اسلام عرب است در حالی که اسلام رسالتش فراگیر است و عرب و عجم ندارد.

علی آقالو

حمایت کردی دیگه.........................................عربا هم خوب نیستند البته هرعربی رو نمی گم ولی بیشتر عرب ای آلان وحشی ان که با پول نفت یه کاری واس خودشون دست وپا کردن در کل از عربا خوشم نمیاد

*

توی شاهنامه چاپ مسکو اعراب ایرانیها رو شکست میدن

یه بنده خدا

باحال ترین و عالی ترین مطلبی بود که تاحالا خونده بودم دمت گرم

سلام.ممنونم. استفاده کردم