فراخوان طرح ملی مبارزه با بی بندوباری در شبکه های اجتماعی

طرح ملی مبارزه با بی بندوباری در شبکه های اجتماعی

 

درباره طرح :

متآسفانه در شبکه های اجتماعی شاهد بی بندوباری های از طرف بانوان ایرانی هستیم که واقعا نگران کننده است. عده ای از دختران و یا حتی بانوان متأهل عکس های شخصی و بی حجاب حتی با لباس های مجلسی خود را آزادانه در این شبکه ها منتشر می کنند و در معرض دید همگان قرار می دهند.

طی بررسی های به عمل آمده حدود 70 درصد از این افراد که بیشتر سنین بین 17 الی 19 هستند به دلیل عدم توجیه خانواده ، اصلا نمی دانند که کارشان اشتباه است. و ما بقی از عذابی که برای این گناه برای آنها در نظر گرفته شده بی خبرند.

انتشار عکس های شخصی بانوان در این فضاها ، باعث فساد اخلاقی در بین جوانان و راهی برای سؤاستفاده کنندگان نیز باز می کند و در نهایت باعث فروپاشی کانون گرم خانواده ها می شود.

 

راه حل :

 معبر سایبری فندرسک به مسولین و ارگان های مربوطه پیشنهاد می دهد که با ساختن گروه در این شبکه ها و عضو گیری از بین فعالان سایبری (ترجیها بانوان) شروع به معرفی صفحات افرادی که تصاویر شخصی خود را به انتشار گذاشته اند نمایند و سپس چندین بار با مراجعه به این صفحات و گذاشتن احادیثی در باره حجاب و عفاف و همچنین مطالبی درباره عواقب بدحجابی و کیفر بی حجابان در قیامت ، آن افراد را راهنمایی نمایند.

اما اگر افرادی از این راهنمایی ها سرباز زدند ، افراد گروه می توانند روزانه صفحات این افراد را گزارش دهند ودر یک ساعت مشخص این صفحات را به مدیریت آن شبکه اجتماعی گزارش دهند تا آن صحفه را حذف نمایند.

 

نتیجه :

نا امن کردن شبکه های اجتماعی برای سؤاستفاده گران

آگاهی بیشتر افراد در شبکه های اجتماعی

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

جلو گیری از فساد اخلاقی جوانان

جلوگیری از فروپاشی کانون خانواده ها

و ...

 

شرایط انجام این طرح:

از آنجا که اکثر شبکه های مجازی در ایران فیلتر می باشند ، لذا ابتدا نیاز به فیلترشکن نظارت شده می باشد تا افراد بتوانند وارد این شبکه ها شوند.

نیاز به چند مدیر برای رهبری منظم گروه.

بهتر است از بانوان در این طرح بیشتر استفاده شود.

 

این اطلاعیه از تاریخ 31 مرداد 1391 انتشار یافت تا ببینیم چه ارگان های دست مارا به یاری خواهند فشرد. از دوستان سایبری هم درخواست داریم تا پوستر این طرح را (کلیک بر روی عکس بالا) در وبلاگ های خود به انشتار بگذارند.

/ 82 نظر / 216 بازدید
نمایش نظرات قبلی
طلبه سایبری

سلام خسته نباشید من با طزح شما موافقم و حاضرم کمکتون کنم لطفا اگر کمکی خواستید دریغ نکنید

بچه مسجدی ها

سلام بزرگوار.طاعات و عباداتتون مقبول درگاه حق... من لگوی سایتون رو توی وبلاگم گذاشتم شما هم اگر مایلید لگوی مارا در سایتتون بگذارید..................

حسين

با سلام فقط حجاب وبي بند باري مهمه؟ شغل بيخيال فقط خانواده ... وام مخصوص ..... مسكن كه مال مرفه هاست واصلا برنامه نداريم هزار سال هم كه بگزره مدرك خوب خوب پول در مياد خارج نرن به ما پول بدن توليد بايد اجناس خارج از رده چيني به اسم حمايت داخلي مصرف بشه و....

مهدی

واقعا عالی سایتتون انشالله همیشه موفق باشید

سربازولايت

سلام،من دوست دارم كمك كنم،اماعضونيستم وبلدهم نيستم،شما هم كه يادنمیدی به همسنگران تازه وارد وبلاگت عاليه

فیضی

طرح بسیار خوبیه.اجرتون با خدا. در حد توان سعی مون رو میکنیم. در پناه حق تعالی انشاا.. .[چشمک]

امیرحسین حبابی

سلام و خسته نباشید به بچه های سنگر سایبری. به نظر بندهٰاین حرکت نتیجه کاملا معکوسی خواهد داشت مثل این میمونه که به حریم شخصی افراد حمله کنیم و بخواهیم به زور چادر سرشون کنیم.. یا علی

ابوالفضل

سلام دادا حداقل یه لایکی ویا نظرسنجی که نظر هارو بشماره مثل ویا منفی نظر هارو درضمن من هستم ولی اگه یه حقوقی ویا چیزی که خرج ای دی اس الم رو در بیاره توکارم هم خبره ام http://top-matlab.ir

روی موج

با سلام. روی موج در همین راستا شروع به کار کرده است. لطفا هر طور که مقدور است اطلاع رسانی کنید [گل]