داستان مش حسن و کره الاغ کدخدا

روزی روزگاری در یکی از روستا ها کدخدای زندگی می کرد که همیشه به مردم دیگه زور می گفت و از اون ها سوءاستفاده می کرد و هیچ خدایی رو بنده نبود.

از قضا توی این روستا مش حسنی زندگی می کرد که یک باغ سرسبز میوه داشت. اما کدخدای زور گو بخاطر اینکه چاه آب دستش بود، آب باغ مش حسن رو بسته بود.

مش حسن برای اینکه راه حلی برای این مشکل پیدا کنه رفت پیش ناخدای باهوشی که توی اون روستا زندگی می کرد و ناخدا گفت بهتره تو باغ خودت چاه بکنی و محتاج کدخدای زورگو نشی.

اما مش حسن که حال و حوصله این کارهارو نداشت و می‌خواست هرچه زودتر به آب برسه به حرف ناخدای باتجربه و باهوش گوش نداد و رفت پیش کدخدای زورگو.

کدخدا که خودش باغ داشت و نمی خواست مش حسن رو دستش بلند بشه به مش حسن گفت مشکلی نیست اما دیگه نباید فلان میوه ها رو توی باغت داشته باشی و مش حسن هم قبول کرد.

 داستان مش حسن و کره الاغ کدخدا

اما کدخدای زورگو بیشتر طمع می کرد و هربار میوه دیگه ای رو هم حذف می کرد. تاجایی که به مش حسن فقط اجازه کاشت کلم و هویج سبزیجات رو داد و گفت به این شرط که این کره الاغ من هروقت که از کنار باغ تو رد شد باید بهش اجازه بدی تا از سبزیجات باغت بخوره.

اما این کره الاغ چموش هروقت از کنار باغ مش حسن رد می شد کلی از سبزیجات باغ مش حسن رو می خورد تا جایی که حتی همون سبزیجات هم دیگه چیزی ازش نموند و مش حسن به خودش گفت ای کاش به حرف ناخدا گوش می دادم...

این بود کل حقیقت مذاکره مش حسن با کدخدای زورگو. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

پ,ن : اگر به لحن صحبت های کشورهای مذاکره کننده قبل از فتنه 88 بر گردیم می بینیم که برد دست ما بود و اون ها به دنبال ما بودن اما بخاطر خیانت چند نفر همه چیز عوض شد. حالا هم به نوعی همه ما فریب خوردیم. نتیجه مذاکرات هرچیزی که باشه و فرض مثال تحریم ها برداشته هم بشه، ما از طریق حقوق بشر بدترین تحریم هارو متحمل خواهیم شد...

/ 42 نظر / 994 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میثم

سلام در انتقادهاتون کمی تندروی هست. یه کمی فکر کنید میتونید انتقاد سازنده بکنید. این سبک شما بیشتر خرابکاری هستش البته الان همه این کار رو میکنن. به نظر من شما با روشنفکری برخورد کنید با این مسائل بهتره.

اسير حسين

سلام بر شما خيلي با حال بود ، البته ما كه مثلا متوجه نميشيم ، مش حسن كيه و كد خدا كيه و ... خدا قوت

مدیر پایگاه اطلاع رسانی جویزر

با سلام حیدری هستم از استان ایلام ، اکثر مطالب شما در قسمت وبلاگشتان سایت ما با نام خودتان منتشر می شود ، این مطلب رو هم زمانی که گذاشتید من در سایتم اطلاع رسانی کردم اما متاسفانه مورد هجمه شدید و حتی تهدید به قتل قرار گرفتم که متاسفانه از رو سایت منتقلش کردم به آرشیو . از همین جا دست شما را می بوسم و منتظر بروز رسانی جدیدتان هستم پایگاه اطلاع رسانی جویزر www.joyzar.ir

کاش من هم مثل زهیر بودم

خدا قوت. اگر امکانش هست مرا لینک کنید. در ضبمن من از مطالب شما با ذکر منبع استفاده میکنم وبابت این مجاهدتتون سباسگذارم.

Fatemeh

نميدونم بار سنكين اينهمه غم تلنبارشده بر دلها كى سيك ميشه اكه اميد وتوكل وتلاشى كه رضايت خدا وخشنودى اقا امام زمان را دربرداره نداشتيم واويلا بودواويلا ،،، خداقوت وكامهاتون استوارتر

بنده خدا

هنوز هم برد دست ماست و لازم به نوشتن این داستان هایی که شیطان باعث و بانی خطور آنها به ذهن نویسنده است نیست. لطفاً بیشتر از این در جامعه اختلاف نیندازید. بین کلمه ی «بد بودن» و «خوب نبودن» خیلی فرقه با اینکه در ظاهر یکیه. اگه مذاکرات بد بود، حضرت آقا، جلوی اونو می گرفتند ولی ایشون حمایت هم کردند و اجازه دادند تا مذاکره کنیم. اگه شما سخنان آقا رو قبول دارید، نباید اینا رو بنویسید. اگه ایشونو حرفاشون قبول دارید، اختلاف نیندازید... [ساکت]

علی

سلام داداش اگه با تبادل لینک موافقی یا علی شما هم لینک شدید راستی اگه منو لینک کنی یک ماه رایگان حمایتت می کنم

یاسر

با سلام حکایت شما و سایتتون حکایت یکی به میخ کوبیدن و یکی به نعل است از یک طرف خس و خاشاک احمدی نژاد رو زیر سئوال میبرید که به نظر من فتنه 88 زیر سر اوست و از یک طرف مش حسن . ما که نفهمیدیم بالاخره کی می خوایم به هم احترام بزاریم. اصولاً ما آدم ها برای اصلاح رفتارمون و معذرت خواهی مقاومت می کنیم مثل احمدی نژاد مثل میر حسین و مثل کروبی و مثل شما . من یکی از طرفداران سرسخت احمدی نژاد در سال 84 بودم ولی در انتخابات 88 زیاده رویی کرد، مرد آمار شد، مردم رو تحریک کرد. که البته از ایشان با سابقه قبلی اش همین انتظار می رفت مثل سخنرانی اش که گفته بود یه چیزی می گویم اونجاشون بسوزه و مخالفت های صریحش با رهبر معظم و حکایت معاون اولش و اون یکی دیگه مشایی . من هیچ وقت جناحی رای ندادم ولی یک سئوال احمدی نژاد چه چیزی برای دفاع داشت که ازش دفاع کردین جز اینکه یک ترمز بریده ای بود که به حرف هیچ کس گوش نمی کرد و کار های غیر منطقی مثل حذف بهترین وزیر بهداشت و بهترین وزیر امور خارجه به شکلی توهین آمیز کرد؟ ما فقط بلدیم دیگران را زیر سئوال ببریم . کاش می شد از خودمون شروع می کردیم .